آیا لیفت مژه باعث ریزش مژه میشود؟

افرادی که برای زیباتر کردن مژه های خود، به سراغ روش هایی مانند لمینت و لیف مژه می روند، یک سوال بزرگ در ذهن دارند: آیا لیفت مژه باعث ریزش مژه میشود؟

حقیقت این است که استفاده از روش های آرایش نیمه دائم می تواند بر سلامت مژه ها تاثیر داشته باشد. البته خلاف این موضوع زمانی صورت می گیرد که از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده کرده و برای پشت سر گذاشتن این فرایندها، نزد متخصص حرفه ای بروید. در ادامه مطلب ما با همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی موضوع ریزش مژه پس از لیفت بپردازیم.

ریزش مژه پس از لیفت

همان طور که پیش تر گفتیم، لیفت مژه یکی از شیوه‌ های آرایشی جدید است که در گروه آرایش‌ های نیمه دائمی مژه‌ ها قرار می ‌گیرد. با این روش می ‌توان حالت و حجم مژه ‌های کم ‌پشت و کمرنگ را تغییر داده و آن‌ ها را حجیم و خوش‌ حالت نمود. این متد مدتی است که جایگزینی مناسب برای استفاده از مواد و ابزار آرایشی مانند ریمل و فرمژه به شمار می ‌آید و بسیاری از خانم ‌ها تمایل دارند برای تغییر حالت مژه‌های خود از فرم صاف و کم‌پشت به حالت فردار و حجیم، این روش را مورد استفاده قرار دهند.

لیفت مژه و طریقه انجام آن

لیفت مژه یک عملیات تخصصی است که تنها باید با تکیه بر تخصص مژه ‌کاران حرفه‌ ای انجام شود. این دقیقا همان چیزی است که احتمال ریزش مژه پس از لیفت را کاهش می دهد
در این روش به طور طبیعی مژه‌ ها را حالت داده، بلند و حجیم می ‌کنند. بلند و فر شدن مژه ‌ها در شیوه لیفت از طریق مواد کراتینه و تقویت‌ کننده‌ های مخصوص انجام می‌ شود.

عدم استفاده از مواد شیمیایی و کم ‌‌خطر بودن شیوه لمینت در کنار جلوه طبیعی و زیبایی که به مژه‌ ها می ‌دهد، افراد زیادی را به استفاده از این متد آرایشی ترغیب کرده است. خانم ‌ها معمولا برای حالت دادن به مژه‌ های خود از اثربخشی نسبی ابزار و متریال آرایشی مانند براش‌ های ریمل یا فرمژه استفاده می‌ کنند و همانطور که می‌ دانید تاثیرات این لوازم تنها برای مدت بسیار کوتاهی بر روی مژه‌ ها باقی می ‌ماند.

ضمنا استفاده از فرمژه و دیگر براش‌ ها با مرور زمان سبب شکستگی و خم شدن تارهای مژه می شوند. با انجام لیفت می ‌توانید با روشی کارساز و موثر پلک‌های خود را حالت‌ دار کنید و تارهای مژه را کشیده‌ تر و بلندتر نمایش دهید. مراحل و روند انجام لیفت به سرعت انجام می ‌شود و معمولا بیشتر از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول نمی ‌انجامد. ماندگاری اثرات لیفت بر روی مژه‌ ها نیز معمولا از ۲ تا ۶ ماه متغیر است و پس از آن باید لیفت مژه را ترمیم کنید. روش لیفت غالبا به همراه لمینت انجام می ‌شود و پیشنهاد مژه ‌کاران این است که مراجعان پس از انجام لیفت، زیبایی مژه‌هایشان را با فرآیند لمینت تکمیل کنند اما در صورت تمایل می‌ توان تکنیک لیفت را به تنهایی و بدون بهره ‌گیری از روش لمینت نیز روی مژه‌ ها اعمال نمود.

 

آیا لیفت مژه باعث ریزش مژه میشود؟

آیا لیفت مژه باعث ریزش مژه میشود؟

 

لیفت مژه باعث ریزش مژه میشود؟

بهتر است بدانید که تمام ترفندهای آرایشی در کنار نکات مثبت و مطلوب، دارای مشکلات و پاشنه آشیل‌ هایی نیز هستند. روش لیفت نیز یکی از تکنیک ‌های آرایشی است که می ‌تواند در کنار زیبایی بخشیدن به مژه‌ ها باعث ریزش آن ‌ها شود. موارد زیر نکاتی هستند که در ریزش مژه‌ ها پس از انجام لیفت موثرند و باید مد نظر قرار گیرند:

 • برای لیفت مژه‌ ها نباید از مواد کراتینه ‌ای که در کراتینه کردن موها استفاده می ‌شوند، به کار گرفته شود. مواد موجود در کراتینه مو با مژه ‌ها و پوست پلک ناسازگارند و سبب ایجاد آسیب و ریزش مژه ‌ها خواهد شد.
 • استفاده از مواد بی ‌کیفیت و نامرغوب در انجام لیفت نه تنها مژه‌ ها را زیبا نمی‌ کند، بلکه سبب شکستگی و ریزش مژه‌ ها طبیعی شما خواهد شد.
 • بعضی مواد ویتامینه یا تثبیت‌ کننده لیفت سبب ایجاد حساسیت شده و چشم‌ ها را دچار خارش و تورم می‌ کنند. خارش ناشی از به ‌کارگیری این مواد سبب می ‌شود که افراد ناگزیر به خاراندن ناحیه پلک شده و مژه‌ ها به مرور زمان شروع به ریزش کنند.
 • استفاده از مواد آرایشی بعد از انجام لیفت سبب ایجاد واکنش بین این مواد با متریال لیفت مژه شده، به مژه ‌ها آسیب می ‌زند و باعث ریزش آن‌ ها می‌ شود.
 • عدم توجه به توصیه‌های ضروری و نکات بهداشتی بعد از انجام لیفت منجر به ایجاد آسیب در مژه‌ ها و ریزش آن‌ ها خواهد شد.
 • توجه کنید که فشار دست مژه ‌کار در هنگام انجام فرایند لیفت باید متعادل و مناسب باشد تا پایه‌ های پلک سست نشده و مژه‌ ها پس از مدتی دچار ریزش نشوند.
 • ایجاد اصطکاک و کشیدن ناخن روی مژه‌ ها و تماس بخارات آب یا استفاده از استخر و حرارت جکوزی ممکن است ریشه مژه‌ ها را سست کرده و باعث ریزش شود.

لمینت مژه در ریزش مژه تاثیر دارد؟

باید اذعان کرد که روش لیفت و لمینت تفاوت چشمگیری با هم ندارند و نقطه تمایزشان را تنها می ‌توان در استفاده از رنگ و مواد ویتامینه دانست که در روش لمینت از آن‌ ها بهره می‌ گیرند. به عبارت دیگر در روش لیفت مژه‌ ها با استفاده از مواد کراتینه و تثبیت ‌کننده‌ های ویژه فردار و حجیم می‌ شوند. اما در روش لمینت که معمولا در کنار لیفت انجام می‌ شود، از مواد تقویت ‌کننده و ویتامینه به همراه رنگ مخصوص برای ضخیم کردن و تیره‌ تر کردن پلک‌ ها استفاده می کنند.
در کل در هر دو این روش ها برای کاهش احتمال ریزش مژه ها، باید از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده شده و مراجعه به مراکز معتبر و افراد حرفه ای ضروری است.

 

ریزش مژه بعد از لیفت مژه

ریزش مژه بعد از لیفت مژه

مزیت ‌های لیفت مژه

زیبایی بخشی طبیعی به مژه‌ ها: در فرایند لیفت، مژه‌ها بدون اضافه کردن تارهای مصنوعی (مشابه روش اکستنشن) حالتی فردار و حجیم می‌ گیرند و به وسیله مواد کراتینه ضخیم و تقویت می‌شوند. این روش مژه ‌های شما را بدون نیاز به ریمل و فرمژه به شیوه کاملا طبیعی زیبا می‌ کند.
کشیده و پررنگ شدن مژه‌ ها: مواد کراتینه و تقویت ‌کننده‌ هایی که در روش لیفت برای مژه‌ ها به کار می ‌برند، مژه‌ های کوتاه و کمرنگ را کشیده و تیره می ‌کند و به این ترتیب زیبایی چشم ‌ها چند برابر می‌ شود.
روش‌ های مراقبتی ساده: پس از انجام روش لیفت مژه‌ های شما به مراقبت چندانی نیاز ندارند و لازم نیست زمان و انرژی خود را مدام بر روی مراقبت از آن ‌ها بگذارید.

عوارض و معایب انجام لیفت مژه

نیاز به تمدید و ترمیم: لیفت مژه از متدهای آرایشی نیمه دائم است نه دائم. درواقع ماندگاری لیفت مژه دائمی نیست. به همین سبب لازم است پس از مدتی با از بین رفتن تاثیرات آن، به ترمیم و تمدید مجدد اقدام کنید.
حساسیت، خارش، سوزش و عفونت چشم: ممکن است بعضی افراد نسبت به مواد لیفت حساسیت داشته باشند و از آنجا که چشم از حساس ‌ترین اعضای بدن است دچار خارش و سوزش یا عفونت شود. استفاده از ابزارهای کارآمد مثل پدهای سلیکونی یا مواد کراتینه و تقویت‌ کننده‌ های مرغوب با سطح کیفی بالا گرچه میزان بروز این آسیب‌ ها را کمتر می‌ کند، اما نمی ‌تواند مانع آن بشود. به همین جهت بهتر است قبل از انجام روش لیفت ابتدا مقدار کمی از این مواد را روی پوست خود امتحان کنید و در صورت عدم بروز مشکل مراحل بعد را انجام دهید.
عوارض برای مژه‌ های طبیعی: انجام کار لیفت توسط افراد غیرمتخصص و مبتدی ممکن است علاوه بر عدم ایجاد تاثیرات مثبت و دلخواهی که در نظر داشتید، به مژه‌های طبیعی خودتان نیز صدمه بزند و سبب شکستگی و ریزش آن‌ ها شود.
عدم شکل ‌گیری مژه‌ ها به حالت دلخواه: ممکن است ماحصل فرایند لیفت، نتیجه‌ای که انتظار آن را داشتید نباشد و پلک‌ های شما به میزان دلخواه حجیم و فردار نشود. علاوه بر تخصص مژه‌ کار و به کارگیری مواد و ابزار مرغوب باید به توصیه‌ های مراقبتی پس از لیفت نیز توجه کنید و مژه‌ های خود را در تماس با آب یا روغن‌ها و مواد آرایشی قرار ندهید؛ چراکه در این صورت پلک ‌هایتان حالت خود را از دست می‌ دهند.

سخن پایانی

به طور کلی لیفت مژه یکی از جذاب ترین و محبوب ترین روش های آرایش نیمه دائم با عوارض کم است. البته با توجه به آنچه که گفته شد، برای کاهش احتمال ریزش مژه پس از لیفت، بهتر است حتما به مراکز معتبر مراجعه کرده و انجام این فرایند را به افراد خبره بسپارید.

2 پاسخ
 1. مژگان اکبرزاد
  مژگان اکبرزاد says:

  یکی از دوستام لیفت مژه کرد چشمش کچل شد واقعا معلوم نیست چی زده بودن به چشمش ادم میترسه دیگه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button