پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی

ابرو زیبا، به صورت شخص زیبایی می بخشد. همه ما می دانیم که ابرو چه تاثیری در زیبایی دارد و در گذشته نه چندان دور، ابروی نازک و مداد کشیده بسیار مرسوم بود. ابرو بخش مهمی از زیبایست و هرچه پرپشت تر باشد، زیباتر است. البته همه ما هم به استناد این جمله نمی توانیم ادعا کنیم مدل ابروی زیبایی داریم. خیلی ها ابروهای پراکنده و کم اما پهنی دارند و همواره به دنبال روشی برای پرپشت کردن آن ها هستند. با اینکه درمانی جادویی برای پرپشت شدن ابرو در یک شب وجود ندارد، اما متدهایی برای پرپشت کردن ابروها مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند در طوب زمان سبب پرپشت شدن و ضخیم شدن ابروها گردند. ما می خواهیم روش هایی برای پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی را به شما معرفی کنیم:

پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی

۱- روغن جوزا:

یکی از روش های قدیمی و موثر پرپشت کردن ابروهاست و حتی پس از انجام میکروبلیدینگ ابرو، کارایی خواهد داشت. بدلیل وجود آنتی اکسیدان، پروتئین، اسیدچرب طبیعی و ویتامین های مورد نیاز در این روغن، به رشد فولیکول های مو کمک می کند. هر روز به ریشه ابروهایتان روغن جوزا را بمالید تا ریشه ابروها تقویت شوند.
روش: چند قطره از آن را به ابرویتان بزنید و با سر انگشتانتان ماساژ دهید. ۳۰ دقیقه بعد آن را پاک کرده و بعد بشویید.
نکته: روغن جوزای خالص می تواند باعث التهاب و خارش شود. برای اطمینان از عدم داشتن آلرژی به آن، قبل از استفاده پک تستی را استفاده کنید.

۲-پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی | روغن نارگیل:

روغن نارگیل نرم کننده و مرطوب کننده بسیار خوبی است و باعث گردش خون می شود. اسیدهای چرب این روغن و پروتئین های موجود در مو، از شکستگی مو جلوگیری می کند. اسید لائوریک موجود در آن به عنوان ضدمیکروب از عفونت در ریشه مو جلوگیری می کند. مواد مغذی متعددی مثل ویتامین E یا آهن در روغن نارگیل به پرپشت کردن ابرو کمک می کند. می توانید هرروز آن را به ابروهایتان بمالید و تاثیر آن را ببینید.
روش: هر شب پنبه ای آغشته به این روغن کنید و به ابرو بمالید. صبح با کل صورت آن را بشویید.

۳- پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی | روغن زیتون:

روغن زیتون شامل ویتامین E وA است که به رشد مو کمک می کند. ویتامین E به ریشه زدن و ویتامین A به افزایش روغن طبیعی بدن، sebum، کمک می کنند. می توانید روزانه آن را مصرف کنید.
روش: چند قطره از این روغن را به ابروبمالید و با انگشتان ماساژ دهید. چند ساعت به آن حالت باقی بگذارید و با آب بشویید.

۴- آب پیاز:

آب پیاز شامل گوگرد فراوان، سرنیوم، ویتامین B و C و مواد معدنی است که به رشد مو کمک می کنند. سولفور در تولید کولاژن مورد نیاز برای رشد ابرو موثر است. همچنین ریشه مو را قوی می کند. برای از بین بردن بوی پیاز، از آب لیمو استفاده کنید.
روش: پیاز را مخلوط کنید تا ترکیبی بوجود بیاید. آن را به ابرو بزنید و چند ساعت نگه دارید. می توانید آب لیمو هم اضافه کنید(برای بو)

پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی

۵- زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ حاوی کراتین است که به برای رشد مو مورد نیاز است. بعلاوه وجود بیوتین هم به این رشد کمک می کند. دو بار در هفته از زرده استفاده کنید.
روش: زرده و سفیده را از هم جدا کنید. با برسی کوچک آن را به ابرو بزنید. ۲۰دقیقه آن را نگه دارید و بعد با آب بشویید.
نکته: ممکن است زرده تخم مرغ باعث اکنه شود.

۶- دانه شنبلیله:

این دانه به بازسازی فولیکول و درخشانی مو کمک می کند. درنتیجه رشد مو بیشتر می شود. اسید نیکوتین و پروتئین به رشد مو کمک می کند. لکیتین هم باعث درخشانی مو می شود. دوبار در هفته استفاده کنیم.
روش: در طول شب دانه شنبلیله را خیس کنید. خمیری درست کنید و ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به ابرو بزنید و در آخر بشویید.

۷- پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی |کرم روغنی(نفتی):

این کرم از هدررفت رطوبت مو جلوگیری می کند. این کار به رشد بیشتر و بلندتر مو کمک می کند. هر شب این کرم را بزنید.
روش: کمی از این کرم را به ابرو بزنید. زیاد استفاده نکنید چون به متکا مالیده می شود. صبح آن را بشویید.
نکته: این کرم روغن زیادی دارد. اگر پوست آکنه ای دارید، از آن استفاده نکنید.

۸- آلوئه ورا:

آلوئه ورا شامل آلوئین، ماده ای برای رشد مو است . خواص شیمیایی آن مشابه کراتین است؛ هردو به جوان سازی و شکسته نشدن مو کمک می کند. اگر sebum زیادی در پوست دارید، آلوئه ورا به کاهش آن کمک می کند. ژل آلوئه ورا چسبناک نیست و سریع جذب می شود در نتیجه چند بار می توان در روز از آن استفاده کرد.
روش: آلوئه ورا را پوست بکنید تا شیره آن بیرون بیاید. تا وقتی که جذب مو شود، آن را بمالید.

پرپشت کردن ابروها با روغن های طبیعی

۹-لیمو:

چون لیمو ویتامین B و C فولیک اسید و مواد طبعی زیادی دارد، رشد ابرو بیشتر می شود. کمی سوزش پوست با استفاده آن طبیعیست اما اگر التهاب بیشتر شد،از آن استفاده نکنید.
روش: تکه ای لیمو به ابروها بمالید؛ ۲۰ دقیقه صبر کنید بعد بشویید. می توانید پوست لیمو را با روغن نارگیل ترکیب کرده و هرشب با پنبه به ابروها بزنید. صبح بشویید.
نکته: تا ۲ساعت بعد از مصرف، نگذارید آفتاب به آن برسد.

۱۰-شیر:

شیر به طور طبیعی دارای خواص زیادیست به همین دلیل است که در محصولات پوستی زیادی استفاده می شود. شیر حاوی
دو پروتئین لازم برای رشد مو است. مصرف روزانه آن نتایج مطلوبی می دهد.
روش: پنبه را به شیر آغشته کنید و به آرامی بر روی ابرو ماساژ دهید. ۱۵دقیقه رها کنید و بعد بشویید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما می توانید به راحتی با روش هایی که در بالا گفته شد، به صورت طبیعی، به پرپشت شدن ابروهای خود کمک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button