بهترین روش میکروپیگمنتیشن-لب

 چندین روش برای زیبا سازی لب ها و آرایش دائمی آن وجود دارد. این روش ها همچون فیلر، بوتاکس، گرفت و جراحی می باشند، اما از میان این روش ها میکروپیگمنتیشن لب را روشی کم عارضه و گاها بدون عارضه برای افراد می شمارند و ماندگاری آن بالا می باشد و نسبت به روش های گفته شده امکان بروز حساسیت در آن کمتر است. میکروپیگمنتیشن لب تنها برای زیبایی لب ها نیست و یک روش اصلاحی برای افرادی که دارای نقصان در لب های خود می باشند، محسوب می گردد‌. برای داشتن آگاهی بیشتر راجع به میکروپیگمنتیشن لب ها می توانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن یکی از روش های زیبایی دائمی و یا نیمه دائمی است و با تزریق رنگدانه ها از طریق سوزن های مخصوص دستگاه این روش بر موضع مورد نظر انجام می پذیرد‌. میکروپیگمنتیشن برای ابروها، لب ها، خط رویش مو و چشم ها انجام می پذیرد. این روش با تاتو متفاوت است و همانند تاتو از رنگ های سنتی که اکثر افراد به آن ها حساسیت دارند، استفاده نمی گردد، در واقع پایه این رنگ ها بر اساس مواد رنگی معدنی است. این روش معمولا تا چند سال کاربرد دارد و از بین روش های موجود برای حجیم سازی و اصلاح لب ها، میکروپیگمنتیشن به عنوان بهترین و کم خطرترین روش شناخته شده است.

بهترین روش میکروپیگمنتیشن-لب

چه افرادی می توانند میکروپیگمنتیشن را انجام دهند؟

افرادی که دارای لب های رنگ پریده و یا کبود هستند و از ظاهر لب های خود ناراضی می باشند و به دنبال داشتن رنگ جذاب همیشگی بر روی لب های خود هستند و یا افرادی که حجم لب های بالا و پایین آن ها یکسان نیست. همچنین افرادی که در طول زندگی خود دچار حوادثی شدند که باعث آسیب به لب های آن ها از جمله بریدگی، بخیه، شکستگی و غیره در موضع لب های خود شده اند. افرادی که به طور کلی لب های خیلی نازکی دارند و به دنبال روشی برای حجیم سازی لب های خود بدون وجود خطر یا آسیب می باشند، روش مناسبی می باشد. علاوه بر این ها میکروپیگمنتیشن لب برای آن دسته از افرادی که به استفاده از لوازم آرایشی حساسیت و یا محدودیت زمانی دارند، روش بسیار مناسبی شناخته می شود‌.

نحوه انجام میکروپیگمنتیشن لب

روش میکروپیگمنتیشن معمولا با متدها و تکنیک های متفاوتی انجام می پذیرد که با توجه به کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید، تفات دارند، اما همه آن ها در این موارد مشترک هستند:

میکروپیگمنتیشن لب با تزریق رنگ های معدنی و با امکان آلرژی پایین و از طریق سوزن های مخصوص دستگاه این روش به لایه میانی لب های شما تزریق می گردد. رنگ میکروپیگمنتیشن با توجه به درخواست شما می باشد ، ولی معمولا فرد میکروپیگمنتر با توجه به تجربه خود برای ماندگاری بالاتر و پوسته ریزی کم تر لب ها دو یا سه رنگ را با یکدیگر ترکیب می کند که در نهایت خروجی رنگ پس از پوسته ریزی همان رنگ مورد درخواست شما می باشد. قبل از انجام این روش بر روی لب ها از اسپری یا پد بی حسی استفاده می کنند، البته در مواردی از تزریق امپول های بی حسی استفاده می گردد که تعداد آن ها محدود می باشد. این روش با توجه به سرعت دست فرد و حرفه ای بودن فرد میکروپیگمنتر بین نیم تا یکساعت طول خواهد کشید و نیاز به بستری پس از آن وجود نخواهد داشت.

میکروپیگمنتیشن-لب

پس از میکروپیگمنتیشن چه اتفاقی خواهد افتاد؟

انجام میکروپیگمنتیشن لب بر روی افراد مختلف واکنش های متفاوتی را به دنبال خواهد داشت، اما واکنش های شایع و بدون هیچ نگرانی شامل این موارد می باشد:

-ورم کردن لب ها تا حدود ۴۸ ساعت پس از پیگمنت

-پر رنگ بودن رنگ موضع لب هانسبت به رنگ درخواستی شما( معمولا دو یا سه درجه تیره تر خواهد بود)

-عدم قرینه به نظر رسیدن لب ها تا حدود پنج روز پس از پیگمنت

-پوسته پوسته شدن سطح لب ها تا یک هفته پس از میکروپیگمنتیشن

-احساسی درد در موضع لب های خود تا حدود ۴۸ ساعت پس از انجام این روش

-امکان بروز جوش و یا تبخال و خارش کم در لب های خود

میکروپیگمنتیشن-لب

میکروپیگمنتیشن لب برای چه افرادی مناسب نیست؟

معمولا میکروپیگمنتیشن برای بیشتر افراد روش کم خطری می باشد، اما با این وجود افرادی که دارای بیماری دیابت هستند به علت دیرتر بهبود یافتن زخم درون لب های خود قبل از انجام این روش با پزشک مشورت کنند. افرادی که به انجام روش های پیگمنت حساسیت و آلرژی قبلی دارند و باعث بروز راش ها و واکنش های آلرژیک شدید در فرد می گردد. همچنین افرادی که دارای سابقه بیماری های قلبی عروقی هستند، انجام این روش برای آن ها چندان توصیه نمی گردد. افرادی که مستعد ایجاد کلوئید و یا همان گوشت اضافه در موضع جراحی های خود هستند، ممکن است با انجام میکرو دچار ایجاد گوشت اضافه در موضع لب های خود گردند. افرادی که دارای عفونت در سطح بدن خود هستند تا به پایان رسیدن میزان عفونت بدن خود، به هیچ وجه اقدام به انجام میکروپیگمنتیشن نکنند.

 

میکروپیگمنتیشن لب در کدام قسمت لب ها انجام می گردد؟

امروزه انجام میکروپیگمنتیشن در قسمت خط لب جذابیت خود را از دست داده است و به اصطلاح روی مد نیست. بیشتر افراد اگر هم قصد اصلاح خط لب خود را دارند، همراه با اصلاح کل لب ها اقدام می کنند. به این صورت که با تزریق رنگ دانه ها به صورت کوک کوک در قسمت خط لب و به صورت استفاده از سوزن های فلت در سطح لب باعث حجیم سازی و تغییر رنگ در لب های خود می گردند. با این روش ایجاد تفاوت رنگ بین خط لب و موضع لب ها کمتر دیده خواهد شد و تقریبا لب ها به صورت طبیعی و یکدست دیده خواهند شد.

 

خلاصه مطلب

امروزه انجام میکروپیگمنتیشن لب را به عنوان کم خطر ترین و بهترین روش زیبایی تهاجمی لب ها می دانند. افراد به منظور رفع عیوب سطحی لب ها و قرینه سازی و حجیم کردن لب های خود و با رفع رنگ پریدگی لب ها می توانند از میکروپیکمنتیشن استفاده کنند. مراجعه به کلینیک های معتبر و پیگمنتر حرفه ای از اقدامات مهم در جهت داشتن میگروپیگمنتیشن با کیفیت و بدون عوارض می باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button