مضرات استفاده از مژه مصنوعی

داشتن مژه های زیبا و انبوه از زیباترین فاکتورهای زیبایی چهره به حساب می آید، اما متاسفانه بیشتر افراد با عبور از دهه دوم زندگی، با ریزش مژه ها و به هر شکلی کم پشت شدن آن ها روبرو هستند. از این روی، اهمیت زیادی دارد که برای جبران مژه های کمرنگ شده، کم پشت و به هر ترتیبی کم جلوه، یک راه حل جبرانی در نظر بگیرند. ریمل زدن می تواند تا حدودی به زیبایی مژه ها بیفزاید، اما این نیز یک راه حل موقتی محسوب می شود که خود محدودیت ها و مشکلات زیادی همراه دارد. استفاده از مژه مصنوعی نیز یکی از راه حل هایی است که بسیاری از خانم ها برای تامین زیبایی مژه ها و چشم های خود، به کار می برند؛ اما معمولا استفاده از مژه مصنوعی باعث می شود که ظاهر مژه ها به راستی مصنوعی و غیرطبیعی به نظر برسد. به علاوه این راه حل موقت، دارای معایبی است که می تواند برای سلامت مژه های اصلی و همین طور چشم های فرد، مضر باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص مضرات استفاده از مژه مصنوعی بیشتر بدانیم.

مضرات مژه مصنوعی

۱.ضعیف کردن ریشه مژه های طبیعی

استفاده از مژه مصنوعی نیازمند به کار بردن چسب مژه است که باعث ضعیف شدن ریشه مژه های طبیعی خواهد شد. بدیهی است که قرار گرفتن سنگینی مژه های مصنوعی رو و میان مژه های طبیعی، موجب خواهد شد که ریشه این مژه های طبیعی نیز سست شده و قوام و ثبات گذشته را نداشته باشند.

مژه مصنوعی

۲. عفونت های چشمی بر اثر استفاده از مژه مصنوعی

اگر چه بسیار نیز نسبت به سلامت و کیفیت چسب مژه اطمینان داشته باشید، باز ریسک های زیادی در خصوص عفونت های چشمی ناشی از استفاده مژه مصنوعی وجود خواهد داشت. گرد و غبار و آلودگی به راحتی بین این تارهای مژه جای گرفته و برای حفظ آن ها، در شستشو کمی محدودیت خواهیم داشت. از این روی عجیب نیست که خیلی زود با عفونت های چشمی محدود تا گسترده روبرو شویم.

۳. ریزش مژه های طبیعی

استفاده از مژه مصنوعی، موجب ریزش مژه های طبیعی خواهد شد. به ویژه اگر در انجام این کار و استفاده از این مژه ها استمرار به خرج داده و در ایام هفته به مدت زیادی از این مژه ها برای چشم های خود استفاده کنید، مژه های اصلی شما شروع به ریزش خواهند کرد. سنگینی مژه های اضافه شده و استفاده از چسب مژه، عامل اصلی ریزش مژه ها به شمار می آیند.

۴. مصنوعی بودن جلوه چشم ها

در نهایت باید گفت که در استفاده از این مژه ها، بدترین چیزی که باعث می شود آن ها را به عنوان یک راه حل مناسب زیبایی چشم ها در نظر نگیریم، مصنوعی بودن جلوه زیبایی چشم ها خواهد بود. این چیزی است که شاید در عکاسی به چشم نیاید، اما در مواجه و روبرو شدن با افراد، کاملا مشخص خواهد بود.

راه حل جایگزین: لیفت و لمینت مژه

اما چه راه حل جایگزینی پیشنهاد می شود؟ لیفت مژه و لمینت مژه به عنوان یک راه حل جایگزین عالی پیشنهاد می شود که می توان به وسیله آن، به مژه ها جلوه عالی دائمی داده و کاملا ظاهری طبیعی و بی نظیر برای چشم ها به وجود آورد. خوشبختانه لیفت و لمینت مژه کمترین عوارض را داشته و در اکثر مواقع جوابدهی حداکثری در تامین زیبایی و بازگرداندن پرپشتی مژه ها دارد.

کلام آخر

در مرکز میکروبلیدینگ مهری ماه، می توانید از خدمات لیفت و لمینت مژه به جای استفاده از مژه مصنوعی بهره مند شده و زیبایی طبیعی و دائمی مژه های خود را به دست بیاورید. تجربه مشتریان قبلی حاکی از آن است که این روش پاسخگویی عالی داشته و می تواند در دراز مدت زیبایی و جلوه چشم ها و مژه ها را تامین سازد.

2 پاسخ
 1. پریا
  پریا says:

  من مدت طولانی از مژه مصنوعی استفاده کردم و مژه هام خیلی آسیب دید. بعد از انجام لیفت مژه خیلی بهتر شد با اینکه به بلندی مژه مصنوعی نمیشه ولی خوب هم زیباتر هم مرتب تر
  به کسانی که میخوان از مژه مصنوعی استفاده کنن پیشنهاد میدم که اگر هم میخوان مژه مصنوعی بزارن تو طولانی مدت استفاده نکنن و حتما از چسب های جنس خوب و تا جایی که ممکنه از مژه های کوتاه تر استفاده بشه.
  من خودم عاشقق مژه های بلندم کسی روش دیگه ایی پیشنهاد میده؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button