ترفندهای خط چشم کشیدن

خط چشم یکی از اجزای بسیار مهم و کاربردی در آرایش روزانه محسوب می شود، اما باید این را در نظر داشته باشید که همیشه کشیدن خط چشم، آن قدرها ساده نیست و باید حتما دارای مهارت خاصی باشید. کشیدن خط چشم را باید یکی از حرفه ای ترین و خاص ترین بخش های آرایش صورت بدانید و اگر به خوبی در این باره مهارت نداشته باشید، نتیجه کار رضایت بخش نخواهد بود.با این حساب باید این مورد را در نظر گرفت که اما این کار ترفندهای خاص خود را دارد و همه کسانی که می‌بینید خط چشم زیبا و بی‌ نقصی می کشند لزوما با مهارت و صرف وقت زیاد به آن نرسیده‌ اند.

ترفند های جالب خط چشم کشیدن

در این مقاله چند ترفند جالب و کاربردی برای کشیدن خط چشم به شما آموزش خواهیم داد که با کمک آن می‌ توانید خط چشم خود را سریع‌ تر و ساده‌ تر بکشید و آرایشی کامل و زیبا و بی نقص را تجربه کنید.

انواع مدل های خط چشم

پیش از آن که بخواهید این ترفندهای کشیدن خط چشم را به درستی بیاموزید، بهتر است در مورد انواع خط چشم بیشتر بدانید. انواع خط چشم به لحاظ خرید محصول، شامل سه مورد زیر هستند:

  1. ژلی
  2. مدادی
  3. مایع

خط چشم‌ های ژله ای جلوه ای مات دارند و شاید بتوانیم آن ها را از بهترین انواع خط چشم بدانیم. البته باید دقت داشته باشید که برای استفاده از این نوع خط چشم، نباید دست شما حین به کار بردن خط چشم، بلرزد. در غیر این صورت نتیجه کار خوب از آب در نخواهد آمد. در واقع خط چشم های ژله ای بهترین نوع خط چشم هستند، به شرط آن که شما نیز مهارت کافی در کشیدن خط چشم داشته باشید. اما اگر در این نوع آرایش، مهارت کافی ندارید، توصیه می کنیم که به سراغ خط چشم های مدادی بروید. خط چشم های مدادی، فرآیند کشیدن ساده تری داشت و برای مبتدی ها گزینه مناسبی هستند.

خط چشم مایع هم نوع دیگری از خط چشم است که نیاز به دقت و دست قوی دارد و خشک شدن آن زمان بر است، اگر مبتدی هستید بهتر است با انواع ماژیکی شروع کنید.

با مراجعه به بهترین مرکز تاتو خط چشم در تهران می توانید بدون نیاز به مهارت شخصی، بهترین تاتو خط چشم دائمی را داشته و آرایش چشمی بی نقصی را تجربه کنید.

نکته: برای کشیدن خط چشم دقیق باید حوصله به خرج دهید و اصلا دستانتان نلرزد و دقت و تمرکزتان بیشتر شود برای این کار می توان از انگشتان پا کمک گرفت ! شاید برایتان جالب باشد که بدانید جمع کردن انگشتان پا باعث تمرکز و از بین رفتن لرزش دستان میشود و شما می توانید خط چشم بی نقصی را بکشید.

روش دیگر برای گرفتن لرزش دست این است که می توانید روی یک صندلی مقابل آیینه نشسته و آرنج را روی یک سطح صاف مانند میز قرار دهید. حتی می توانید برای کاهش لرزش دست، کناره دست یعنی پایین انگشت شصت را روی گونه قرار دهید. برای چشم دیگر نیز همین ترفند را به کار ببرید و این بار سطح پشتی ۴ انگشت را روی گونه قرار دهید.

روش های خط چشم کشیدن

روش های خط چشم کشیدن را در زیر دنبال کنید.

از نوار چسب برای کشیدن خط چشم کمک بگیرید

کشیدن خط چشم دنباله دار با استفاده از نوار جسب

خط چشم گربه ای که آن را با خط چشم دنباله دار یا حتی بالدار نیز می شناسیم، یکی از مدل های بسیار پرطرفدار است. البته برای کشیدن خط چشم گربه ای نه تنها به آموزش، بلکه به تمرین نیز نیاز خواهید داشت. در ادامه مراحل کشیدن خط چشم گربه ای یا بالدار را به شما آموزش خواهیم داد تا با تمرین و تکرار، در این کار حرفه ای شوید.

اگر می خواهید یک خط چشم دنباله دار یا اصطلاحا گربه ای بکشید به روش زیر مراحل را انجام دهید. ابتدا در گوشه چشمتان در امتداد چشم قسمت پایین، چسب بزنید و خط چشم خود را با خیال راحت بکشید. حتما چسب ها را در هر دو گوشه بیرونی چشم به صورت قرینه بزنید که خط چشم در هر دو چشم مانند هم شود.

نکته: جالب است بدانید که شما این فرصت را خواهید داشت که به جای استفاده از نوارچسب، از یک کارت عابر بانک یا چیزی شبیه به آن برای کشیدن خط چشم استفاده کنید. کافی است که برای انجام این کار کارت را به شکل موازی با گوشه پایین چشم خود قرار داده و خط چشم را در آن موازات بکشید.

گوشه های داخلی پلک را هایلایت کنید

برای جلوه ی بیشتر در مرحله آخر، گوشه داخلی چشم را با سایه نقره ای یا سفید شاین روشن کنید؛ چرا که انجام این کار باعث می شود خط چشم دنباله دار شما کاملا بولد و مشخص شود. مژه ها را با فرمژه حالت دهید و سپس ریمل بزنید.

هایلایت کردن گوشه های داخلی پلک

از کانسیلر کمک بگیرید

در خط چشم کشیدن احتمال لرزیدن دست وجود دارد, اگر شما هم همیشه خط چشم تان کج و کوله میشود می توانید با یک گوش پاک کن و کانسیلر و پاک کننده آرایش آن را را اصلاح کنید.

گوش پاک کن را به پاک کننده آرایش آغشته کنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید, حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید تا خط چشم مرتب و منظمی داشته باشید.

هرکسی نمی‌تواند یک خط چشم ساده یا گربه‌ای بی‌نقص بکشد چون امتداد دادن یک خط روی پوست به طور مستقیم دشوار است و دردسر زیادی دارد. اما اگر ابتدا بتوانید مسیر را با کمک نقطه‌ یا خط های ریزی مشخص کنید سپس این نقطه‌ها را به هم وصل کنید می‌توانید خط چشمی بی‌نقص و زیبا داشته باشید.

این نقطه‌ها محل شروع و پایان خط چشم و مسیر آن را مشخص می‌کنند و پس از این که همه خطوط را در محل درست و قرینه کشیدید با خط چشم مدادی یا ژلی یا مایع خود آن‌ها را با دقت به هم وصل کنید.

خط چشم را نازک تر بکشید

خط چشم را نازک تر بکشید

کشیدن خط چشم نازک آسان تر از خط چشم پهن است وهر چه خط چشمی که می کشید نازک تر باشد سریع تر به حالت دلخواهتان می رسید. کافیست که روی خط مژه یک خط نازک بکشید.

از فرمژه استفاده کنید

با این ترفند میتوانید همزمان هم خط چشم بکشید و هم مژه هایتان را فر کنید, باید مداد چشم را روی لبه داخلی فرمژه مرتب و غلیظ بکشید وبعد فرمژه را مثل همیشه استفاده کنید با این کار همزمان خط مداد روی لبه پلک می افتد وهمینطور مژه ها هم فر میشوند.

اشتباهات رایج در کشیدن خط چشم

یکی از اشتباهات خانم ها درباره خط چشم این است که انواع ضد آب و ضد تعریق آن را انتخاب و تهیه نمی کنند. این موضوع باعث می شود که خط چشم خیلی زود به زیر پلک و اطراف آن بریزد و هر چقدر هم که برای آرایش چشم زیبای خود وقت گذاشته باشید، تمام زحماتتان به هدر برود.

اشتباهات رایج در کشیدن خط چشم

یکی دیگر از اشتباهات رایج کشیدن خط چشم این است که یک خط سرتاسری بالای پلک بکشید. اگر خیلی مبتدی هستید، ترفند نقطه ای یا خط فاصله ای که در ابندا به شما آموزش دادیم، می تواند کمک شایانی به شما کند.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.