تاتو رژ لب

در چهره و صورت هر شخص، زیبایی در هر یک از اجزای آن به طور خاص باعث هر چه زیباتر شدن چهره خواهد شد ، به طور مثال زیبایی چشم ها ، زیبایی ابرو ، زیبایی مژه و زیبایی بینی و حتی زیبایی لب اهمیت ویژه ای دارد از این رو مهم بودن زیبایی لب از این جا مشخص می گردد   به همین دلیل افراد به دنبال تاتو رژ لب و یا تاتو خط لب برای زیبایی لب ها هستند.

از دلایلی که باعث عدم زیبایی لب ها می شود و افراد را ترقیب به تاتو رژ لب و تاتو خط لب می کند می توان به حالتی مثل نامتناسب بودن لب ها اشاره نمود که این موارد همه با تاتو رژ لب و یا تاتو خط لب قابل اصلاح می باشد.

اصلاحی که تاتو رژ لب و یا تات خط لب انجام می دهد در نهایت باعث اصلاح تقارن لب ها ، تقویت رنگ لب و ساخت مجدد حالت لب خواهد شد.

حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که فرق تاتو رژ لب و تاتو خط لب چیست که باید در جواب به آن گفت تاتو رژلب یعنی رنگ کردن کل لب که باعث تغییر فرم و رنگ لب می گردد و تاتو خط لب هم برای نمایان کردن خط دور لب می باشد.

در تاتو لب هاشور لب صورت می گیرد که یک نوع آرایش نیمه دائمی لب بوده و رنگ به صورت خطوط نامنظم و ناهمسان توسط رنگ دانه ها بر روی لب هاشور زده می شوند و هاشور خود به دو روش میکروپیگمنتیشن لب و میکرو بلیدنیگ لب صورت می پذیرد که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

روش های تاتو رژ لب

 • میکروپیگمنتیشن لب

  تاتو رژلب به روش میکروپیگمنتیشن لب ، رنگدانه ها توسط قلم دیجیتالی در لایه های سطحی پوست هاشور زده می شوند که نهایتا باعث می شود لب ها را بعد از تاتو رژ لب به روش میکروپیگمنتیشن لب پر رنگ نماید. از مزایای میکروپیگمنتیشن لب این است که فرد دیگر نیاز به آرایش لب های خود نداشته و این کار به عنوان یک آرایش نیمه دائمی استفاده می گردد و اما به مرور این رنگ کم رنگ تر شده فلذا بعد از ۶ تا ۸ ماه نیاز به ترمیم داشته و ماندگاری آن بین ۲ تا ۵ سال می باشد.

 • میکروبلیدینگ لب

  در تاتو رژ لب به روش میکروبلیدینگ لب ، رنگدانه ها توسط قلم دستی بر روی غشای میانی پوست هاشور زده می شود که نهایتا باعث رنگ دهی و حجم دهی و تقارن لب ها می شود و این روش نیز آرایش نیمه دائمی برای لب ها می باشد و فرد دیگر نیاز به آرایش لب ها نخواهد داشت ، که البته ماندگاری آن نسبت به میکروپیگمنتیشن لب کم تر خواهد بود و در هر سال دو بار نیاز به ترمیم خواهد داشت و همچنین در ادامه به تفاوت های این دور روش خواهیم پرداخت. 

تفاوت های میکروبلیدینگ لب و میکروپیگمنتیشن لب

 • ماندگاری بیشتر میکروپیگمنتیشن لب نسبت به میکروبلیدنیگ لب

در روش میکروپیگمنتیشن لب به دلیل آنکه از قلم دیجیتال استفاده شده و رنگدانه ها در لایه های عمیق تری از پوست لب وارد می شود بنابراین دلیل ماندگاریش از میکروبلیدینگ لب که توسط قلم دستی و در غشای پوست لب انجام می شود بیشتر می باشد لذا ماندگاری میکروپیگمنتیشن لب بین ۲ تا ۵ سال بوده ولی میکروبلیدینگ هر سال ۲ بار نیاز به ترمیم دارد.

 • زمان بر بودن دوره بهبود و ترمیم میکروپیگمنتیشن لب نسبت به میکروبلیدینگ لب

طول درمان و بهبود میکروپیگمنتیشن لب به دلیل آنکه از قلم دیجیتال در آن استفاده می شود و رنگدانه ها به لایه عمیق پوست وارد می شود نسبت به میکروبلیدینگ لب که از قلم دستی در آن استفاده میشود و به غشای پوست لب، زده می شود بیشتر بوده و نیاز به مراقبت بیشتری بعد از هاشور لب دارد.

کارهای بعد از تاتو رژ لب

– عدم دستکاری لب یا کندن پوست لب

– ممنوعیت استحمام و استخر

– دوری از اشعه خورشید

– استفاده از پمادهای التیام بخش

– عدم استفاده از مواد آرایشی در چند روز اول

قبل از تاتو لب چه کارهایی باید انجام داد؟

– پوست نباید قبل از تاتو لب، با انواع پمادها ، دارو ها و کرم ها تحریک شود

– عدم استفاده از ماسک های لایه بردار و میکرودرم پوست

– استفاده از داروهای ضد حساسیت در صورت داشتن سابقه حساسیتی

– عدم استفاده از چای و قهوه و مواد کافئین دار قبل از تاتو

– دوری از اشعه فرابنفش و نور خورشید

چه عواملی در ماندگاری تاتو رژ لب اهمیت دارد؟

در هر دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ بعد از مدتی رنگ لب کم رنگ شده فلذا نیاز به ترمیم دارد اما در مورد مدت زمان ماندگاری ، عوامل زیر نیز بی تاثیر نیست

 • جنس پوست لب

  لب اگر خشکی زیاد داشته باشد و پوست پوست شود باعث می شود که ماندگاری تاتو رژ لب کمتر نسبت به حالت عادی شود ، که در این حالت با مشاوره با استفاده از قرص می توان این مشکل را برطرف کرد.

 • زمان های نامناسب برای تاتو رژ لب

  در زمان قاعدگی ، بارداری و شیردهی به دلیل تغییر در هورمون های بدن توصیه می شود از انجام این کار خودداری نمایید.

 • مهارت پیگمنتر یا تاتو کار

  سرعت و دقت عمل و از طرفی زاویه دست و همچنین دارا بودن مدرک فنی حرفه ای از نکات مهمی است که باید جز ویژگی ها تاتو کار برای تاتو رژ لب یا تاتو خط لب باشد.

 • نوع و مقدار رنگدانه

  استفاده از برندهای معتبر و استاندارد رنگدانه و از طرف دیگر میزان استفاده از رنگ که هر چه بیشتر باشد باعث افزایش ماندگاری و زیبایی بیشتر خواهد شد.

نکات مهم در قرینه سازی لب به روش تاتو رژ لب

در قرینه سازی لب به روش تاتو رژ لب، پیگمنتر از قسمت V شکل لب خط فرضی کشیده و لب را از وسط به دوقسمت تقسیم می کند و کار هاشور لب را از وسط به طرفین انجام می دهد و نکته مهم دیگر در قرینه سازی و زیبایی چهره اینکه وسط لب دقیقا با بینی در یک راستا باشند تا زیبایی بیشتری را به وجود آورد.

همچنین در انتخاب رنگ هم باید دقت داشت که از رنگ های ملایم استفاده شود چون مدت زیادی روی لب باقی خواهد ماند و همچنین به دلیل اینکه اعصاب لب بسیار حساس می باشد در زمان تاتو رژ لب باید از بی حس کننده ها استفاده نمود.

بنابراین تاتو رژ لب به یکی از روش های میکروپیگمنتیشن لب و میکروبلیدینگ لب ،یکی از روشهای بسیار مناسب برای زیبایی لب و رفع تیرگی و سفیدی لب و تقارن سازی لب می باشد که ما این خدمات را در مرکز زیبایی مهریماه با حرفه ای ترین تاتو کارها و بهترین برندهای آرایشی و رنگدانه با مجوز رسمی سازمان فنی حرفه ای انجام می دهیم در صورت نیاز به مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید.