علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم چیست؟ استفاده از روش تاتو خط چشم یکی از متدهای آرایشی نیمه دائم است که افراد زیادی برای زیباسازی چشم‌ ها و پلک‌هایشان از آن استفاده می‌ کنند. در این روش رنگ تاتو با حالت و فرم دلخواه شما به لایه ‌های زیرین پوست حاشیه پلک نفوذ کرده و طرحی طبیعی از یک خط چشم متوازن و زیبا را به وجود می ‌آورد. اما گاهی استفاده از ابزارهای ناکارآمد، بهره‌ گیری از مواد نامرغوب و مراجعه به کلینیک ‌ها و افراد فاقد صلاحیت باعث می ‌شود رنگ تاتو به خوبی در پوست ساکن نشده و فرم تاتوی خط چشم مطابق دلخواه و رضایت شما شکل نگیرد. در ادامه این مطلب به بررسی مواردی که باعث عدم رنگ گرفتن تاتو خط چشم می ‌شوند، خواهیم پرداخت.

علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

پیش از آنکه به بررسی علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم بپردازیم، خوب است تا در ابتدا با آناتومی لایه های پوست که در رنگ گرفتن تاتو نقش دارند، آشنا شوید:

آشنایی با آناتومی لایه‌ های پوست

  • لایه اول: سطحی ترین لایه پوست که قابل دیدن است و می‌ توان آن را مملو از سلول‌ ها و بافت‌ های مرده دانست.
  • لایه دوم: در این لایه مقداری آب وجود دارد و رنگدانه‌ های تاتو درواقع قرار است در این لایه ساکن شوند. این لایه از پوست دارای بافت‌ ها و سلول‌ های زنده است. لایه دوم به لایه میانی نیز معروف بوده و حائلی است که لایه اول پوست را از لایه چربی جدا می‌کند.
  • لایه سوم: این لایه مملو از چربی است و با ورود سوزن به این ناحیه شاهد خارج شدن مایعات متشکل از خون و آب خواهید بود.
  • لایه چهارم: این لایه را لایه زیرین یا تحتانی می‌ گویند. مویرگ ‌های خونی ظریف و رشته ‌ها و سلول ‌های عصبی در این لایه قرار می ‌گیرند. لذا ورود سوزن به این ناحیه ممنوع بوده و باعث ایجاد صدمات عمیق و خونریزی می ‌شود.
علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

چه دلایلی باعث رنگ نگرفتن تاتوی خط چشم می‌ شود؟

نوع پوست افراد

پوست‌ های مختلف دارای ویژگی‌ های متفاوتی هستند. بعضی از پوست ‌ها به شکل طبیعی چرب بوده و میزان تعرق در آن ها زیاد است. چربی و عرق از عواملی هستند که با روش تاتو سازگار نبوده و رنگ ‌دهی تاتو را با مشکل مواجه می ‌کنند. از این رو افرادی که پوست ‌های چرب و پر تعرق دارن،د معمولا برای تاتو باید زمان بیشتری صرف کنند. در این مورد علاوه بر تاخیر در رنگ ‌دهی ماندگاری رنگ نیز با کاهش روبرو است. پوست‌ هایی که جنس خشکی دارند نیز ممکن است بعد از انجام فرایند تاتو دچار خوردگی و شکنندگی شده و فرایند پوسته‌ پوسته شدن در آن‌ ها با مقدار زیاد و مدت طولانی اتفاق بیفتد؛ چراکه غده‌ های چربی و عرق فعالیت کمی‌ دارند. به همین دلیل استفاده از رنگ‌ های تیره تاتو در پوست‌ های خشک متداول ‌تر است.

میزان تخصص و مهارت تاتوکار

برای انجام عملیات تاتو از تبحر و تجربه تاتوکار خود اطمینان حاصل کنید، چراکه بعضی افراد صرفا با ادعای مهارت در این کار ممکن است فرایند تاتو را بی‌ کیفیت و ناقص انجام دهند. فشار دست متخصص تاتوکار باید در محدوده ‌ای متعادل باشد که علاوه بر عدم ایجاد زخم و جراحت بتواند رنگدانه‌ های تاتو را به خوبی در عمق پوست ذخیره کند. علاوه بر توجه به عمق نفوذ رنگ باید به یکپارچگی و یکدست بودن خط رنگدانه‌ ها توجه کرد. استفاده بیش از حد از مواد سر کننده یا به‌ کارگیری مواد بی‌ کیفیت و رنگ تاتوی کمرنگ نیز از دیگر نقاط ضعفی است که باعث رنگ نگرفتن مناسب تاتوی خط چشم می‌ شود.

دوران بارداری و شیردهی

تاثیرات هورمونی در دوره‌ های بارداری، زایمان و شیردهی سبب می‌ شود رنگ تاتو به شکل دلخواه در پوست جای نگیرد. در واقع تاثیرات این هورمون‌ ها سبب می ‌شود پوست پذیرای رنگدانه ‌های تاتو نباشد. علاوه بر آن استفاده از روش تاتو و ورود مواد و رنگدانه‌ های آن به بدن در دوران پس از زایمان و شیردهی ممکن است برای نوزاد خطر آفرین باشد.

دوران عادات ماهانه

رنگ پذیری پوست مدتی پیش از شروع عادات ماهانه و حدودا ۵ روز پس از تمام شدن آن به دلیل تغییرات هورمونی بدن کاهش می ‌یابد. لذا باید انجام مراحل تاتوی خط چشم را با فاصله معین از این دوران انجام دهید.

تاثیرات هورمونی داروهای خاص

داروهای زیادی هستند که مکانیسم هورمون ‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار داده و رنگ‌ دهی تاتو را دچار مشکل می ‌کنند. داروهای ضد بارداری و داروهایی که بر سیستم دفاعی اثر می ‌گذارند از این دسته موارد هستند. علاوه بر آن داروهای درمان دیابت، رقیق کننده خون و اعصاب نیز می ‌توانند در این روند موثر باشند.

تاثیرات عمل ‌های جراحی

رنگ پذیری پوست حدودا تا شش ماه پس از انجام عمل جراحی با کاهش چشم‌ گیر روبرو است و به همین دلیل است که تاتو در روزها و ماه‌ های نزدیک به اتمام جراحی رنگ نمی ‌گیرد.

ایجاد خراش و اصطکاک در پوست و دست‌کاری جای تاتو

بعد از انجام فرایند تاتو به طور معمول شاهد ایجاد پوسته ‌های اضافی و فرسایش اپیدرم خواهید بود اما خارش پوست، کندن پوسته‌ های اضافی و دست‌کاری آن باعث می شود رنگدانه ‌ها از بین بروند و تاتو به خوبی رنگ نگیرد.

استفاده از رنگ و مواد آرایشی

توجه کنید که رنگ کردن تاتو و استفاده از مواد آرایشی این ‌چنینی باعث از بین رفتن رنگ تاتو و رنگ نگرفتن آن خواهد شد.

سیگار و الکل

استعمال دخانیات و خوردن مشروبات الکلی تا یک روز پس از انجام تاتو ممنوع است. الکل موجب رقیق شدن خون و رنگ نگرفتن تاتو می‌ شود.

عدم توجه به توصیه ‌ها و نکات بعد از تاتو

قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید، شیرجه با سر در آب استخر، استحمام، استفاده از لوازم آرایشی و کرم‌ های لایه بردار، استفاده از پمادهای ویتامینه و روغن ‌های مکمل، چرب کردن یا مرطوب کردن بیش از حد ناحیه تاتو و خشک شدن بیش از حد خط تاتو همگی از علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم هستند و عدم توجه به این موارد باعث می‌ شود تاتو به شکل رضایت‌ بخش رنگ نگیرد.
توجه کنید که در صورت کمرنگ شدن تاتو و رنگ نگرفتن آن به شکل مناسب نباید پیش از موعد مقرر و قبل از تایم توصیه شده به ترمیم آن اقدام کنید. زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد تورم، التهاب، جراحت و گوشت اضافه در ناحیه پشت پلک شود.

علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم

 

برای انجام اصولی تاتو خط چشم باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد؟

سرعت و قدرت دست تاتوکار باید به شکل متعادل و یکدست روی پوست اعمال شود تا ضمن ایجاد خطی یکدست و خوش فرم از ایجاد آسیب یا رنگ نگرفتن تاتو ممانعت گردد.
برای پوست ‌های خشک، چرب و پوست ‌هایی که دارای تعرق زیاد هستند، باید از رنگ‌ های تیره‌ تر برای تاتو استفاده شود.
توجه کنید رنگ ‌های‌ تاتویی که به رنگ پوست نزدیک ‌تر هستند، ماندگاری و دوام کمتری خواهند داشت.
خونریزی باعث ریزش رنگ تاتو شده و کم مهارت بودن تاتوکار را نشان می ‌دهد.
توجه کنید که ایجاد خط تاتو در قسمت چپ صورت با درد بیشتری همراه خواهد بود و از آنجا که فعالیت نیم ‌کره چپ مغز در بانوان بیشتر از نیم ‌کره راست است رنگ ‌پذیری این ناحیه نیز کمتر است.
برای انجام تاتو می ‌توانید هم از رنگ‌های شیمیایی و هم از رنگ‌ هایی با بیس ارگانیک استفاده کنید. اما ماندگاری و دوام رنگ ‌های شیمیایی بیشتر است.
برخورد آب، حرارت، بخار و دود به پوست تا یک هفته پس از انجام کار تاتو ممنوع است.
استعمال روغن‌ های تقویتی، پمادهای ویتامینه و مواد چرب دیگر بر روی خط تاتو تا یک هفته باید با احتیاط و به مقدار اندک انجام شود.
استفاده از مواد آرایشی و کرم ‌های لایه بردار باید حدود ۵ روز پس از انجام تاتو مورد استفاده قرار گیرند.
قبل از اقدام به تاتو و انجام مراحل آن به انتخاب یک کلینیک یا آرایشگاه معتبر با تیم مجرب تاو بپردازید و از بهداشت و مهارت کار اطمینان حاصل نمایید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، علت رنگ نگرفتن تاتو خط چشم مختلف است. اما اگر می خواهید بهترین نتیجه را شاهد باشید، بهتر است به مراکز معتبر و متخصص مراجعه نمایید. شما می توانید با حضور در مجموعه مهری ماه، بهترین تجربه از تاتو خط چشم را از آن خود کنید.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button