مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش هایی است که امروز بسیاری از افراد از آن برای پرتر نشان دادن ابروهای خود استفاده می کنند. اما در این میان ممکن است که برخی از افراد شاهد ریزش ابروهای خود باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ آشنا شوید.

ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

متد آرایشی میکروبلیدینگ جز جدیدترین و کاربردی‌ ترین روش‌ های آرایشی ابرو محسوب می ‌شود که در زمره آرایش نیمه دائم قرار می ‌گیرد. در گذشته از جوهر و ابزار تتو برای تثبیت حالت ابرو استفاده می ‌کردند که با مرور زمان این شیوه جای خود را به شیوه ‌های جدیدتر، کارآمدتر، کم‌ خطرتر و ساده‌ تر داد.
خانم‌ هایی که به دلایل مختلف ابروهایی کم ‌پشت و کم ‌رنگ دارند، از میکروبلیدینگ برای حجیم و پهن نشان دادن ابروهای خود استفاده می‌ کنند. امروزه روش ‌ها و ساختارهای آرایش ابرو به سمت ابروهای پرتر و پهن‌ تر رفته است و سبک‌ های مدرن و نوین نشان می ‌دهند که اهمیت به حالت ابروها تا چه میزان می‌ تواند در زیبایی بخشی به چشم ‌ها موثر باشد. هاشور کردن ابرو و تفکیک و نمایان کردن تارهای آن در روش میکروبلیدینگ باعث می‌ شود ظاهر ابروها خوش‌حالت‌ تر نمایش داده شود.
شیوه میکروبلیدینگ بهترین جایگزین برای مواد و ابزار آرایشی مانند ریمل ابرو، مداد ابرو و سایه ابرو است و استفاده از آن خصوصا برای آن دسته از خانم ‌هایی که از نتیجه آرایش ابروهای خود با مواد آرایشی نتیجه دلخواه را نمی ‌گیرند، از هر بار تمدید آرایش ابرو پس از شست ‌و شو و تعرق رضایت ندارند و کار و مشغله روزانه فرصت آرایش دقیق ابروها را از آن‌ ها سلب کرده، بسیار مناسب است.

مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

 

مراحل ریزش ابروها بعد از انجام میکروبلیدینگ

در کنار تمام مزیت ‌هایی که میکروبلیدینگ ابرو ممکن است به ارمغان آورد عوارضی نیز وجود دارد که ممکن است خوشایند نباشد و حتی برخی را از اقدام به انجام این روش منصرف کند. ریزش ابرو‌ها بعد از انجام میکروبلیدینگ مهم‌ ترین پیامد منفی بعد از اقدام به این عمل است. روش میکروبلیدیگ با هدف حجیم و پهن نشان دادن ابروها انجام می ‌شود، اما اگر در این کار فاکتور دقت و کیفیت را در نظر نگیرید، نه تنها به حالت ایده ‌آل تری از ابرو دست نخواهید یافت بلکه زیبایی اولیه ابروهای خود را نیز دچار خدشه خواهید کرد.

بیشترین عاملی که در اخذ نتیجه مطلوب پس از انجام روش میکروبلیدینگ اثرگذار است، مراجعه به مراکز معتبر و میکروکار حرفه ‌ای است.
تجربه نشان می‌ دهد به طور معمول مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ به دلیل استفاده از مواد مرغوب و عدم مهارت کافی آرایشگر اتفاق می ‌افتد و به همین دلیل انجام تحقیقات دقیق قبل از اقدام به عمل میکروبلیدینگ بسیار ضروری است.‌ توجه داشته باشید که در این کار نباید کیفیت را فدای کمیت‌ کرد و لازم است علاوه بر انتخاب بهترین کلینیک یا آرایشگاه برای انجام این کار از مهارت و تجربه فرد میکروکار نیز نهایت اطمینان را حاصل کنید تا نتیجه میکروبلیدینگ ابروهایتان به خواست و ایده ‌آل شما تزدیک‌ تر شود.

در انجام شیوه میکروبلیدینگ‌ از سوزن ‌هایی بسیار ریز و ظریف برای نفوذ و تثبیت رنگدانه‌ ها استفاده می‌ شود تا جوهر به خوبی در لایه زیرین پوست ابرو قرار بگیرد. تخصص و مهارت تتوکار در استفاده از این ابزار نقشی تعیین کننده در میزان دوام این روش و اخذ مطلوب ‌ترین نتیجه ایفا می‌ کند.
گرچه ممکن است در هر حالتی پس از میکروبلیدینگ‌ شاهد ریزش ابروها باشیم‌، اما این اتفاق به ندرت برای افراد مختلف پیش می ‌آید و معمولا انجام کار در کلینیک‌های معتبر و نزد میکروکارهای باتجربه در نهایت دقت و به حرفه‌ ای‌ ترین شکل ممکن انجام می‌ شود.

توجه داشته باشید که در اکثر مواقع ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ بخشی از رویه عادی این کار محسوب می ‌شود و این اثرات با گذشت چند ماه پس از میکروبلیدینگ رفع خواهند شد. بنابراین برای گرفتن نتیجه دلخواه باید کمی صبر کنید‌ . در ضمن گاها استفاده از داروی ماینوکسیدیل نیز می ‌تواند در کنترل و جلوگیری از ریزش ابروها مناسب و اثرگذار باشد.

چگونه از ریزش ابروها بعد از انجام میکروبلیدینگ‌ جلوگیری کنیم؟

گرچه هیچ روشی نمی‌ تواند تضمینی قطعی برای عدم ریزش ابروها بعد از انجام شیوه میکروبلیدینگ‌ ارائه کند، اما می‌ توان با قاطعیت اذعان کرد که موثرترین عملکرد برای جلوگیری از ریزش ابرو‌ها مراجعه به مراکزی معتبر و قابل اعتماد برای انجام این متد آرایشی است. کلینیک‌ ها و آرایشگاه های معتبر به ‌روزترین، کارسازترین و کم ‌خطرترین تکنیک ‌ها را برای انجام این شیوه آرایش نیمه دائم ارائه می ‌دهند و در کنار استفاده از مواد مرغوب و ابزار باکیفیت، از تیمی مجرب و متبحر برای انجام روش میکروبلیدینگ بهره می ‌گیرند تا کم ‌ترین آسیب متوجه تارها و منافذ پوستی شود. خوشبختانه در مهری ماه سطح بهداشت و سهولت کار در بالاترین درجه قرار گیرد و نهایتا نتیجه انجام این شیوه به حالت دلخواه شما بیشترین شباهت را داشته باشد.

مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ

 

انجام میکروبلیدینگ‌ برای چه افرادی می‌ تواند مناسب باشد؟

 • خانم‌ هایی که دارای ابروهای کم‌ حجم و کم ‌پشت هستند.
 • کسانی که ابروهایی با تارهای نازک و شکننده دارند.
 • افرادی که پوست روشن و ابروهای کم ‌رنگ دارند و قصدشان برای انجام میکروبلیدینگ تیره‌ تر کردن و جلوه بیشتر ابروها است.
 • خانم ‌هایی که ابروهای یک ‌دست و یک ‌پارچه ندارند و قسمت‌هایی از ابروی آن‌ ها خالی و قسمت‌ هایی پرتر است.
 • کسانی که به دلایل مختلف دچار آسیب، شکستگی، سوختگی یا زخم و عارضه گوشت اضافه در قسمت یا قسمت‌ هایی از ابروهای خود شده‌ اند و می ‌خواهند از ترفند میکروبلیدینگ برای پوشش دادن این قسمت‌ ها استفاده کنند.

میزان ماندگاری روش میکروبلیدینگ

مدت زمان ماندگاری و دوام میکروبلیدینگ بسته به عوامل محیطی و انجام‌ شیوه‌ های مراقبتی و توصیه ‌های مذکور در افراد مختلف متغیر است. از کلیدی ‌ترین عواملی که می ‌توانند بر میزان ماندگاری میکروبلیدینگ‌ ابرو اثرگذار باشند می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نوع پوست افراد و میزان چربی، خشکی و تعرق آن.
 • انجام روش‌ های مراقبتی مورد نیاز که بعد از انجام این فرآیند توصیه می‌ شود.
 • استفاده به موقع از مکمل‌ های تقویتی و روغن‌ های تثبیت‌کننده که در میزان دوام میکروبلیدینگ موثر هستند.
 • شرایط محیطی و آب‌ و هوایی که شخص در آن زندگی می‌ کند.
 • مرغوبیت و کیفیت مواد و ابزاری که برای انجام روش میکروبلیدینگ از آن ‌ها استفاده شده است.
 • مرکز یا کلینیک انجام میکروبلیدینگ و میزان تبحر و تجربه فرد میکروکار.

نکات مهم

توجه داشته باشید که روش میکروبلیدینگ باید تحت نظر فردی باتجربه و با استفاده از مواد مرغوب و تجهیزات کارآمد صورت بگیرد.
قدرت دست فردی که عملیات میکروبلیدینگ را انجام می ‌دهد باید کاملا متعادل باشد؛ به نحوی که علاوه بر عدم ایجاد زخم و آسیب، سبب نفوذ جوهر به لایه ‌های زیرین شود.
در ضمن توجه داشته باشید که مواد گیاهی و ارگانیک در کنار عوارض کم ‌تر دوام کمتری نیز دارند، لذا برای ماندگاری بیشتر تاثیرات میکروبلیدینگ غالبا از متریال شیمیایی مرغوب استفاده می ‌شود که ضمن ایجاد کم‌ ترین عوارض از بیشترین مدت زمان ماندگاری برخوردار باشد.
پوست‌ هایی که جنسی چرب دارند و میزان تعرق در آن ‌ها بیشتر است، مستعد استفاده از رنگ ‌هایی با تناژ تیره ‌تر هستند چراکه ماندگاری و دوام این‌ طیف رنگ‌ ها در این نوع پوست‌ ها بالاتر است.

مراقبت ‌های بعد از انجام میکروبلیدینگ به منظور جلوگیری از ریزش ابرو

 • بعد از انجام میکروبلیدینگ ابروها را با استفاده از ویتامین آد به میزان مناسب چرب کنید تا از خشکی، شکنندگی و خوردگی آن جلوگیری شود.
  برای استعمال پماد یا روغن بر روی ابرو از گوش پاک‌ کن یا پدهای مخصوص استفاده کنید.
 • بهتر است تا مدتی از برخورد هوای خیلی سرد یا حرارت با ابروها خودداری کنید.
 • حدود ۳ تا ۴ هفته پس از انجام میکروبلیدینگ از شیرجه با سرد در آب استخر، استفاده از بخارات سونا و انجام فرایند سولاریوم بپرهیزید.
 • توجه داشته باشید که هرگونه اصطکاک، خراش و تماس دود با ابروها ممکن است موجب آسیب به ساختار ابرو شود.
 • تحریک کردن و کشیدن ناخن بر زخم‌ های موجود بر روی ابرو که در اثر فرورفتن سوزن ‌ها به وجود آمده است اکیدا ممنوع است.
 • استفاده از مواد شست ‌و شوی صورت را به دو هفته بعد از انجام شیوه میکروبلیدینگ‌ موکول کنید.
 • بهتر است از انجام ورزش ‌ها و فعالیت‌ های بدنی سنگین که ایجاد تعرق را افزایش می ‌دهد تا یک ماه پس از اتمام مراحل میکروبلیدینگ ‌خودداری کنید.
 • بهتر است در هفته اول پس از انجام فرآیند میکروبلیدینگ غذاهای چرب و سرخ‌ کردنی را در رژیم غذایی قرار ندهید و از مواد غذایی بخارپز شده و گیاهی استفاده کنید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، برای آنکه شاهد پشت سر گذاشتن مراحل ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ نباشید، بهتر است به مراکز معتبر برای بهره مندی از این روش ارایش نیمه دائم شوید. مرکز آرایشی مهری ماه، با سال ها تجربه، بهترین خدمات را در زمینه میکروبلیدینگ ارائه می دهد و می توانید با خیالی آسوده، از این خدمات بهره مند شوید.

14 پاسخ
  • mehrimahadmin
   mehrimahadmin says:

   همانطور که در مطلب بالا خواندید میزان ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل زیادی که همه آنها نام برده شده بستگی دارد. قسمت “میزان ماندگاری روش میکروبلیدینگ” مراجعه فرمایید…

   پاسخ
 1. فائقه
  فائقه says:

  سلام ببخشید من ماه پیش میکرو ابرو انجام دادم. بلافاصله ابروها شروع به ریزش کرد. چیکا ر باید کنم؟ لازمه دوباره انجام بشه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button