فیبروز ابرو چیست؟ و چه مزایایی دارد؟ نمونه واقعی قبل و بعد

فیبروز ابرو چیست؟ انواع + روش و هزینه

فیبروز ابرو یکی از روش های ترمیم ابروهای کم پشت و بدون فرم است که می توان از طریق آن، با صرف هزینه کم نسبت به سایر روش ها، ابروها را شکیل ساخته و کم پشتی آن ها را برطرف ساخت. در واقع اگر می خواهید به ابروهای شما فرم داده شده و حالتی زیبا به خود بگیرند، فیبروز ابرو می تواند یکی از بهترین روش ها باشد.

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز ابرو از روش های ترمیم ابرو است که البته دائمی نبوده و پس از مدت ۶ ماه تا ۱ سال، نیاز به ترمیم خواهد داشت. در این روش ترمیمی، از سوزن های مخصوص یک بار مصرف استفاده شده و محل ابروها، هاشور و سایه می خورد. به این شکل کم پشتی ابروها جبران شده و دوباره شکل کامل و زیبای خود را به دست می آورند.

اگر می خواهید در این باره جزئیات بیشتری بدانید، تیم متخصص ما با کمک بخش آموزش آکادمی مهریماه نجفی یک مقاله کامل تهیه کرده که خواندن این مقاله رو حتما به شما پیشنهاد میکنیم، چون تمام اطلاعاتی که شما باید در این زمینه بدانید در این مقاله اورده شده. در قسمت بلاگ این مقالات را مطالعه فرمایید.

نمونه قبل و بعد فیبروز ابرو

عکس از نمونه کار قبل وبعد فیبروز ابرو مرکز مهریماه

روش انجام فیبروز ابرو

در این روش، از جوهرهای مخصوصی که کاملا با پوست محل ابرو سازگار هستند، استفاده شده و با تزریق حرفه ای آن ها به زیر پوست، جلوه ای شبیه به تارهای ابروی طبیعی ایجاد می شود.

اهمیت زیادی دارد که این جوهرها از نوع مرغوب و استاندارد انتخاب شوند تا هیچ گونه ناسازگاری با پوست به وجود نیاید. از این روی توصیه می شود که حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایید تا در این خصوص اطمینان خاطر وجود داشته باشد.

برای انجام فیبروز ابرو به شکل حرفه ای، تاج ابرو نخستین نقطه ای است که مورد ترمیم قرار می گیرد. سپس این مراحل در باقی قسمت های ابرو، دنبال خواهد شد.

اگر قصد دارید با انجام این کار ابرویی زیباتر داشته باشید، توصیه می کنیم حتما مقاله “مراحل انجام فیبروز ابرو” را در بخش بلاگ حتما مطالعه کنید.

تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ

تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو، به نوع سوزن و ظرافت آن بستگی دارد و در کل روش اجرا و نتیجه کار بسیار به هم نزدیک خواهد بود.

شاید کسی که اطلاعات کاملی از تفاوت این روش ها نداشته باشد توانایی تشخیص این فیبروز از میکروبلیدینگ ابرو را نداشته باشد.

تنها می توان گفت که فیبروز ابرو ، توانایی بیشتری در ظریف کاری ابروها خواهد داشت و کاملا علمی است  ولی میکروبلیدینگ ابرو بر پایه مهارت  و توانایی فرد پیگمنتر می باشد.

اگر می خواهید در خصوص تفاوت فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید حتما مقاله ما با عنوان ” میکروبلیدینگ بهتر است یا فیبروز ابرو ” در قسمت بلاگ مطالعه کنید تا دید بهتر و دقیقتری در خصوص این تفاوت ها داشته باشید.

آمادگی پیش از انجام فیبروز ابرو

اگر تصمیم به انجام این روش ترمیمی دارید، نکات زیر را به عنوان آمادگی و مراقبت های اولیه مورد نظر قرار دهید:

 1. به اندازه ۱۰ روز پیش از زمان اجرا، از رنگ کردن ابروهای خود، اجتناب کنید.
 2. دقت داشته باشید که هیچ گونه زخم یا جراحت در محل پوست ابرو وجود نداشته باشد.
 3. در صورتی که جوش یا هر مشکل پوستی دیگر در محل ابروها دارید، زمان فیبروز را به تعویق بیندازید.
 4. یک روز پیش از انجام این روش ترمیمی، هیچ گونه آرایش ابرو یا در محل پوست اطراف آن، نداشته باشید.

ماندگاری فیبروز چقدر است؟

فیبروز ابرو می تواند برای مدت ۶  ماه تا ۱ سال ماندگاری داشته و کوتاه تر یا طولانی تر شدن این دوران، به میزان مراقبت های شما بستگی خواهد داشت. به علاوه در صورتی که از رنگ بسیار باکیفیت استفاده شده باشد، ماندگاری فیبروز بیشتر به سمت ۱ سال، نزدیک خواهد شد.

بطور کلی فرد پیگمنتور هم در دوام و ماندگاری فیبروز ابرو موثر است، یعنی اینکه فرد پیگمنتر چقدر استانداردهای انجام کار را رعایت کرده باشد ماندگاری فیبروز می تواند از یکسال هم بیشتر شود.

از عوامل موثر در ماندگاری فیبروز ابرو می توان به نوع پوست، رنگ پوست ، هرمانهای بدن و … را می توان نام برد.

اگر در خصوص ماندگاری فیبروز به دنبال مطالب بیشتر هستید، حتما مقاله ما با عنوان ” ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ” را در بخش بلاگ مطالعه فرمایید.

مزایای فیبروز

 • هزینه مناسب در قیاس با سایر روش های ترمیمی

 • امکان فرم دادن عالی به ابروها

 • میزان التهاب و حساسیت کمتر در قیاس با دیگر مدل ها

 • احساس درد و سوزش کمتر

 • امکان طراحی ظریف ابروها در مقایسه با میکروبلیدینگ

 • امکان عالی پرپشت کردن ابروها

معایب روش فیبروز ابرو

 • در صورتی که آرایشگر مهارت لازم را نداشته باشد، ممکن است مدل ابروهای شما به اندازه کافی خوب به نظر نرسد. از این روی باید حتما نسبت به مهارت مرکز فیبروز ابرو، اطمینان خاطر پیدا کنید.

 • در صورتی که رنگ فیبروز نامرغوب باشد، کیفیت کار خراب خواهد شد و باید نسبت به استفاده از رنگ های قوی، مطمئن باشید.

 • این روش برای آن دسته از افرادی که پیشتر از تاتوی ابرو استفاده کرده اند، مناسب نیست.

 • محافظت در برابر گرد و غبار و سرما

رنگ های فیبروز ابرو

رنگ هایی که در این روش ترمیمی به کار گرفته می شوند، ترکیبی از مواد معدنی بوده و در صورتی که از رنگ های کاملا استاندارد و مرغوب استفاده شود، نباید در ترکیب آن ها فلزات سنگین جای داشته باشند. یکی از مواردی که به شما ثابت می کند از رنگ مرغوب استفاده شده، عدم بروز هر گونه قرمز پس از بهبود یافتن اولیه خواهد بود.

قیمت فیبروز

قیمت این روش ترمیمی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به مرکز فیبروز ابرو، میزان مهارت فرد اجرا کننده، جنس سوزن و جنس رنگ های فیبروز اشاره کرد.

تجربه مشتری عزیز از خدمات فیبروز ابرو

 

فیبروز ابرو برای چه افراد مناسب است؟

فیبروز ابرو نیز مثل بقیه روش های زیبایی ممکن است برای برخی افراد و یا پوست ها مناسب نباشد و در صورت انجام این روش بر روی صورت دچار خطرات و یا آسیب های پوستی گردند. این افراد کسانی هستن که به مواد آرایشی حساسیت دارند و یا قبلا کار تاتو را انجام داده اند و آلرژی دارند. همچنین افرادی که دیابت و یا بیماری قلبی دارند، به علت ایجاد زخم در قسمت ابروها و فشار دست پیگمنتر بر روی صورت توصیه می گردد از روش ایناستفاده نکنند.

برای اطلاعات بیشتر در قسمت بلاگ ما مقاله” فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب است را مطالعه کنید.

دستگاه فیبروز ابرو

برای فیبروز ابرو از وسیله ی خاصی استفاده نمی شود، تنها وسیله ایی که در این روش استفاده می شود قلم میکروبلیدینگ است که تاتوکارها با استفاده از آن هنرمندانه و ماهرانه می توانند خطوط بسیار ظریفی را در بین ابروهای مراجعین ایجاد کنند.

تاتو ابرو به روش فیبروز کاملا متناسب با فرم صورت و ابرو هست، به همین دلیل کاملا حالت طبیعی را دارا می باشد و ابروهای تاتو شده کاملا شبیه ابروی طبیعی شما است با این تفاوت که پرپشت تر و با فرم زیباتر است.

دقت کنید سوزن های مورد استفاده در این روش باید در هر بار استفاده، تعویض شوند چون رعایت نکات بهداشتی در این روش بسیار مهم است. در صورت ایجاد حساسیت پوستی حتما به پزشک مراجعه کنید.

بروز بودن این دستگاه ها و داشتن سوزن اختصاصی برای هر مراجعه کننده از ویژگیهای اصلی مرکز زیبایی مهریماه است.انجام کار در محیطی کاملا بهداشتی و استریل با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی توسط کارشناسان آموزش دیده انجام می شود.

چطور رنگ فیبروز را پاک کنیم؟

یکی از مزایای مهم فیبروز ابرو پاک شدن راحت آن است. پاک کردن خطوط فیبروز یا شید که با رنگ های فیبروز کار شده است،دقت کنید با رنگ های فیبروز،  بسیار آسان است و بدون به جا گذاشتن ته رنگ قرمزی با لیزر کاملا پاک می شود. البته بدون استفاده از لیزر هم بعد از مدتی رنگ های فیبروز جذب بدن می شوند و کاملا پاک می شوند. حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید تا از موارد با برند های معتبر استفاده کنند.

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا فیبروز ابرو باعث ریزش موی ابرو می شود؟” answer-0=”خیر، فیبروز ابرو باعث ریزش موی ابرو نمی شود، ولی بهتر است در مراکز تخصصی این کار را انجام دهید که از رنگ های تقلبی استفاده نشود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا فیبروز ابرو نیاز به ترمیم دارد؟” answer-1=”این مورد خیلی بستگی به پوست شما دارد، پوست های چرب ریزش بیشتری دارند و نیاز به دفعات ترمیم بیشتری است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”تا چه مدت پس از انجام فیبروز ابرو نباید حمام کنیم؟” answer-2=”بهتر از ۴۸ ساعت بعد از انجام فیبروز ابرو از حمام رفتن پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماندگاری فیبروز بیشتر شود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”ماندگاری فیبروز ابرو چقدر است؟” answer-3=”فیبروز ابرو می تواند برای مدت ۶ ماه تا ۱ سال ماندگاری داشته و کوتاه تر یا طولانی تر شدن این دوران، به میزان مراقبت های شما بستگی خواهد داشت.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو” answer-4=”تفاوت فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو، به نوع سوزن و ظرافت آن بستگی دارد و در کل روش اجرا و نتیجه کار بسیار به هم نزدیک خواهد بود.” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

سخن پایانی

در بالا نکاتی در خصوص روش ترمیمی فیبروز عنوان ساختیم. در صورتی که مایل به ترمیم ابروهای خود هستید، باید پیش از هر اقدامی با مراجعه به یک مرکز زیبایی برتر، مشاوره دریافت کرده و بهترین روش ترمیمی را انتخاب کنید. مرکز زیبایی مهری ماه بیوتی، بهترین ارائه دهنده خدمات زیبایی در تهران، مشاوره پیش از اقدام به ترمیم ابروها را به مشتریان خود ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button