نحوه زدن رژ لب مایع

از آن جایی که رژ لب های مایع پیگمنت زیادی دارند، یک بار کشیدن آن بر روی لب کفایت می کند. یک نکته ی مهم از کلودیا سوار( Claudia Soare) – یکی از متخصصین برند آناستازیا بورلی هیلز – این است که اپلیکاتور را پیش از استفاده کمی در داخل تیوب تمیز کنید تا بهتر بتوانید رنگ را کنترل کنید. باید دید تکنیک رژ لب زدن چگونه است و چطور می توان به بهترین شکل آن را انجام داد تا تاثیرگذاری در زیبایی بیشتر باشد.

آرایش لب درصورتی که بدرستی و بدون اشتباه انجام شود، جلوه آرایش دیگر اجزای صورت را دوبرابر می کند. اشتباهات معمولی که هر بانوی زیبایی در آرایش لب مرتکب می شود یکی از موارد زیر است:

نحوه زدن رژ لب مایع

– آرایش لب، بدون لایه برداری

– رژ زدن بدون کشیدن خط لب

– پخش کردن رژلب با کشیدن لب ها روی هم

– استفاده بی اندازه از رژلب

– تمیز کردن رژلب با دستمال خشک

زمانی این اشتباهات بیشتر خود را نشان میدهند که از رژلب های مایع استفاده کنید.

_ پیش از آن که فوری به آموزش استفاده از رژلب های مایع برویم، بهتر است برای یک آرایش لب زیبا با خطوط دقیق و تمیز بعد از لایه برداری لب، با باقی مانده کرم پودری که روی قلم تان مانده، روی لب بکشید و شکل دلخواه خویش را برای لب طراحی کنید، حتی اگر قصد خط کشیدن ندارید، بهتر است مدل هدف را در ذهن خویش داشته باشید.

نحوه زدن رژ لب مایع

_ لب ها را با مرطوب کننده لب آماده کنید. رژلب های مایع دوام بالایی دارند و میتوانند لب ها را خشک کنند. برای مرطوب نگهداشتن لب ها قدری برق لب با خصوصیت مرطوب کنندگی را پیش از رژلب مایع استفاده کنید. بدنبال برق لبی باشید که چرب و محافظت کننده باشد.

آموزش زدن رژ لب مایع

_ دور خط لب خود قدری هایلایتر بمالید. البته اگر پیش از این از تاتو رژ لب استفاده کرده باشید، این فرآیند برای شما ساده تر بوده و کمتر نیاز به هایلایتر خواهید داشت. برای برجسته تر کردن لب های خود، میتوانید قدری هایلایتر در اطراف لب و مخصوصا در قسمت بالای هشتی لب بالا بزنید.

_ دقت کنید تنها مقدار اندکی هایلایتر برای ایجاد بازتاب نور طبیعی استفاده کنید. استفاده بیش از حد امکان دارد لب های شما را اندکی عجیب جلوه دهد.

چه رنگ رژ لبی برای چه لبی؟

_ دور لبها از کانسیلر استفاده کنید. درصورتی که عرق کنید یا در آب و هوای خیلی گرم یا مرطوب قرار بگیرید، رژلب مایع میتواند در نواحی دور لب ها پخش شود. برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب روی پوست اطراف لب ها قدری کانسیلر با اسفنج به پوست دور لب بزنید.

_ با استفاده از قلم لب و مقدار کمی از رژ دور لب پائین را بکشید .در این کار دقت کنید چرا‌که این خط با همان نخستین حرکت قلم شکل می گیرد و دوباره کشیدن آن کمکی به تغییر شکل آن نمی کند.

_ پس از خط لب پائین، نوبت به قسمت وسط لب بالا میرسد ، عجله ای برای پر کردن لب های خویش نداشته باشید. با اندکی شکیبایی نتیجه بهتری با رژ مایع بدست می آورید.

_ از گوشه های خارجی لب، قسمت ها را به هم وصل کنید.

_ پس از کشیدن هلال وسط خط لب بالایی، آغاز به اتصال دادن آن به لب پائین کنید و این کار را با استفاده از ضربات کوچک قلم انجام داده و از گوشه خارجی لب آغاز کنید.

_ در این مرحله میتوانید برای پر کردن وسط لب از اپلیکاتور رژ مایع هم استفاده کنید.

نحوه زدن رژ لب مایع

طریقه زدن رژ لب مایع

_ زمانی که از شکل لب خویش راضی شدید، میتوانید با استفاده از باقی مانده رژ روی قلم، داخل لب را پر کنید. برای داشتن رنگی شفاف تر میتوانید این دفعه از اپلیکاتور خود رژلب استفاده نموده و لایه ای دیگر رژ به لب ها بزنید.

_ با استفاده از قلموی زاویه دار و کانسیلر لبه های لب را تمیز کنید. بسیار مهم است که قبل از آغاز این کار رژ مایع کاملا خشک شود تا با کانسیلر مخلوط نشود.

یک توصیه مهم: در صورتی که پیش از استفاده از رژ لب مایع، از یک خط لب مناسب استفاده کنید؛ رژ لب مایع با زیبایی بیشتری روی لب های شما قرار خواهد گرفت. اما دقت داشته باشید که رنگ خط لبی که برای این منظور انتخاب می کنید، کاملا ملایم بوده و به هیچ وجه از زیر رژ لب مشخص نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button