انواع پوست برای فیبروز ابرو

نقش انواع پوست برای انجام دادن فیبروز ابرو به خصوص برای فرد میگمنتر نظر بسیار مهم می باشد. اگر فرد پیگمنتر خصوصیات کلی پوست و رنگ پوست آنها را نداند، هنگام انجام فیبروز ابرو با مشکلاتی روبرو خواهد بود؛ زیرا به درستی نمی‌تواند رنگ های مختلف را با یکدیگر ترکیب کند تا با رنگ پوست مشتری هماهنگ باشد و از طرف دیگر تا زمانی که تفاوت بین پوست سرد و گرم و خنثی را نداند، نمی‌تواند رنگ دقیقی را برای پوست مشتری انتخاب کند.

در نتیجه خروجی کار فیبروز قطعاً مطابق سلیقه مشتری و همچنین اصول و قواعد آکادمی فیبروز نخواهد بود. در این مطلب سعی بر آن شده است که در مورد انواع مختلف پست توضیحاتی داده شود.

برای اطلاعات بیشتر و کاملتر در خصوص فیبرو ابرو حتما مقاله “فیبروز ابرو چیست؟” را مطالعه فرمایید.

انواع پوست در فیبروز ابرو از نظر جنس

خوب است بدانید که به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوای کشورهای مختلف بر روی نوع و جنس پوست افراد تاثیرگذار خواهد بود.

بنابراین بهتر است فرد پیگمنتر و یا حتی خود مشتری با این مسائل آشنا باشد و بتواند رنگ مناسب پوست را انتخاب کند، زیرا بسیاری از برندهای معروف پیگمنتر با اینکه از مواد بسیار عالی برای تهیه آن استفاده می‌کنند، اما برای افراد در کشورهای دیگر مناسب نخواهد بود و بر روی پوست آنها نتیجه مطلوبی را نخواهد داد.

به طور کلی چهار نوع پوست مختلف داریم که در ادامه به توضیحاتی در مورد انواع پوست خواهیم پرداخت.

انواع پوست

۱-پوست خشک

از علائم و ویژگی های ظاهری پوست خشک می توان به کدر و غیر براق بودن پوست اشاره کرد. رنگ پوست خشک معمولاً زرد رنگ می باشد و جوش یا غده چربی روی پوست وجود ندارد.

معمولاً پوست خشک دارای ترک و شیارهای خشکی روی پوست است که برخی از افراد با رسیدگی به پوست های خود و استفاده از آبرسان ها این ترک‌ها را به حداقل می‌رسانند.

پوست‌های خشک به طور کلی دارای چین و چروک بیشتری است و با افزایش سن این چین و چروک نیز بیشتر خواهد گردید. منافذ پوست خشک باز نیست و احتمال قرمزی در اثر خشکی پوست نیز وجود دارد که برای فیبروز ابرو پوست خشک باید قبل از انجام این روش به مدت یک هفته از آبرسان روی پوست خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:” مهم ترین عوارض فیبروز ابرو

انواع پوست

۲-انواع پوست چرب

پوست چرب دقیقا ویژگی‌های برخلاف پوست خشک دارد. دارای منافذ باز می باشد و این نوع پوست دارای هیچ گونه ترک و شیار نمی باشد و به علت چربی تولید شده از زیر خود پوست معمولا به صورت براق به نظرمی رسد.

معمولا ضخیم تر از سایر انواع پوست ها است. این نوع پوست به علت چرب بودن معمولاً برای انجام فیبروز با مشکلاتی روبرو می‌شود و معمولاً فرد پیگمنتر برای پوست چرب عملا  فیبروز را انجام نمی‌دهد، زیرا رنگ پذیری آن بسیار کم می‌باشد و ریزش پوست شدیدی خواهد داشت. پوست چرب معمولاً مستعد جوش زدن و آسیب های پوستی بسیاری است و با افزایش سن معمولاً چین و چروک کمتری به خود می گیرد.

۳-انوع پوست نرمال

پوست نرمال در واقع پوست است که نه ویژگی‌های پوست چرب را دارد و ویژگی‌های پوست خشک. در واقع یک نوع پوست است که بین دو فرم پوست چرب و خشک قرار می‌گیرد و برای انجام روش فیبروز بهترین پوست تشخیص داده شده است، زیرا رنگ پذیری بسیار بالایی دارد. رنگ پوست های نرمال کاملاً شفاف است و دارای منافذ پوست کاملاً طبیعی می باشد.

از طرف دیگر چین و چروک، ترک و التهاب در این نوع پوست خیلی کم دیده می شود و هنگام انجام فیبروز پوسته ریزی کمتری دارد.

۴-انواع پوست مختلط

پوست مختلط از آن گونه پوست هایی است که در قسمت پیشانی بینی و دارای پوست چرب می باشد و در قسمت گونه پوست به صورت خشک می باشد، بنابراین از آنجایی که در قسمت پیشانی دارای پوست چربی می باشد، برای انجام فیبروز زیاد توصیه نمی گردد و بهتر است روش فیبروز برای زیباسازی و ابروهای خود برای پوست مختلط استفاده نکنید، ولی اگر مجبور به انجام به روش فیبروز هستید نوع پوست خود را حتماً با پیگمنتر در میان بگذارید تا راه حل های مراقبت بعد از انجام فیبروز برای پوست های مختلط را برای شما شرح دهد.

انواع پوست

انواع تناژ رنگی پوست که در فیبروز ابرو مهم است 

از نظر رنگ و تنالیته پوستی نیز، پوست دارای انواع مختلفی می باشد که معمولا آن را به پنج دسته تقسیم بندی می کنند. پوست به علت داشتن سه نوع رنگدانه ملانین، کاروتن و هموگلبین باعث ایحاد پوست با رنگ های مختلف می گردد. شناخت انواع رنگ پوست کمک زیادی به تشخیص رنگ مناسب برای انجام فیبروز به پیگمنتر می دهد.

در ادامه به معرفی کامل پنج دسته رنگ پوست می پردازیم.

۱-پوست خیلی سفید

پوست های خیلی روشن و سفید دارای ویژگی هایی همچون داشتن کک و مک و کمی تناژ رنگ صورتی به خصوص در گونه های خود می باشند. افرادی که دارای پوست خیلی سفید می باشند از رنگ های تیره و به خصوص مشکی برای فیبروز خود نباید استفاده کنند. این افراد به علت اینکه پوست خیلی روشنی دارند، برای مخافظت از پوست خود حتما می بایست از کرم ضد آفتاب استفاده کنند‌.

۲-پوست سفید

از ویژگی های نشان دهنده پوست سفید لکه های آبی رنگ کوچک در زیر چشمان شماست که نشان دهنده پوست سفید رنگ شما می باشد. برای انجام فیبروز بر روی پوست سفید رنگ نیز از رنگ های خرمایی و یا بور و طلایی استفاده کنید و رنگ های مشکی و قهوه ای تیره را به هیچ وجه امتحان نکنید. این نوع پوست ها در مقابل آفتاب آسیب پذیر می باشند.

۳-پوست گندمی و یا خرمایی

از نظر انجام فیبروز برای پوست ها، بهترین رنگ پوست شامل رنگ خرمایی یا گندمی می گردد، زیرا هم رنگ های تیره با آن هماهنگ می گردد و هم رنگ های روشن و بور. بنابراین مشتری و فرد پیگمنتر نیاز به استفاده از رنگ های خاصی برای فیبروز نخواهند داشت و اکثر رنگ ها بر روی پوست گندمی قابل اجرا می باشد.

۴-پوست سبزه

پوست سبزه تقریبا رنگ زیتونی روشن دارد و افراد با این پوست معمولا دارای رنگ ابرو و موهای تیره می باشند. البته لزوما رنگ موهای آن ها مشکی تیره نخواهد بود. برای انجام فیبروز برای پوست زیتونی بهتر است از ترکیب رنگ های خرمایی و قهوه ای فندقی استفاده گردد.

۵-پوست تیره یا سیاه

افرادی که دارای این نوع پوست می باشند. لزوما دارای رنگ موهای مشکی تیره می باشند و برای انجام فیبروز ابرو می بایست رنگ موهای آن ها در نظر گرفته شود تا حالتی طبیعی و نچرال به ابروی آن ها داده شود.

خلاصه مطلب

برای انجام فیبروز ابرو نیاز به شناخت انواع مختلف پوست و همچنین تناژ مختلف پوست ها می باشند. اگر فرد پیگمنتر اطلاعات کاملی راجع به انواع و رنگبندی پوست نداشته باشد، خروجی فیبروز وی مسلما مورد پسند مشتری و همچنین مطابق با اصول و قوانین آکادمی جهانی فیبروز نخواهد بود. برای آشنایی با رنگ و انواع پوست افراد این مطلب را از دست ندهید.

اگر بدنبال انجام فیبروز ابرو هستید، توصیه می کنیم مقاله “ ۱۵ مدل جدید فیبروز ابرو” را مطالعه کنید تا از جدیدترین مدل های فیبرو ابرو اطلاع داشته باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی


تماس با ما

آدرس : سعادت آباد ، میدان کاج ، کوچه علی اکبر دوازده ، ساختمان کاج ، طبقه پنجم

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۱۲۹۴۰۰

Call Now Button