اشتباهات آرایش لب

اشتباهات آرایش لب از بدترین خطاهایی است که حین آرایش کردن مرتکب می شوید. به ویژه این که آرایش لب، مشخص ترین و واضح ترین بخش آرایشی است که در آرایش کلی چهره خود انجام داده و در صورتی که مشکلات قابل توجهی داشته باشد، کل آرایش شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در ادامه این مطلب، شما را با رایج‌ ترین اشتباهات در آرایش لب آشنا می‌ کنیم تا بتوانید در آینده بهتر از این ابزار آرایشی کمک بگیرید. البته با مراجعه به مرکز تخصصی تاتو رژلب می توان به شکلی درست و بی نقص، نسبت به تاتو دائمی رژلب اقدام کرده و هیچ ایراد آرایشی در بخش لب ها نداشت.

بیشتر دوشیزگان و بانوان به استفاده از رژلب علاقه زیادی دارند و به خوبی می دانند چطور از این ابزار آرایشی استفاده کنند. به کمک رژ لب می توان تا حدود زیادی زیبایی چهره را افزایش داده و شادابی و جذابیت آن را بیشتر ساخت. گرم کردن آرایش و تکمیل آن به وسیله رژ لب میسر بوده و افرادی که از رژ لب و به شکلی آرایش لب به درستی استفاده می کنند، تناسب آرایشی بیشتری دارند.

اشتباهات آرایش لب

از جمله اشتباهات آرایش لب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به کار بردن خط لب پر رنگ از اشتباهات آرایش لب

یکی از بدترین اشتباهاتی که گاه و بیگاه در آرایش افراد دیده می شود، به کار بردن خط لب پررنگ، به ویژه خط لب پررنگ تر از رژ لب است. این نه تنها باعث زیبا به نظر رسیدن لب ها نخواهد شد، بلکه بدتر آرایشی زشت و نازیبا را به نمایش می گذارد. بدترین خطایی که ممکن است مرتکب شوید، استفاده از یک خط لب قهوه ای یا زرشکی رنگ تیره با رژ لب دو تا سه درجه روشن تر از آن است. این باعث می شود که تمام آرایش شما عجیب و زننده به نظر آمده و به هیچ وجه نمی توانید از زیباترین لب ها نیز به این شکل انتظار زیبایی داشته باشید.

استفاده از رژلب بدون لایه برداری لب ها

اگر لب های خود را پیش از رژ لب زدن، به خوبی لایه برداری نکرده باشید و لب های شما پوسته پوسته یا خشک باشد، رژ لب به شکلی کاملا نازیبا روی لب ها قرار خواهد گرفت و همان پوسته پوسته شدن لب ها و عدم صافی، نمایان می شود. در این صورت بهترین تصمیمی که می توانید بگیرید، عدم استفاده از رژ لب خواهد بود. به واقع اگر لب های شما، نیاز به لایه برداری لب ها داشته باشد و از انجام این کار امتناع کرده یا نسبت به آن کوتاهی داشته باشید، بهتر است به طور کلی قید رژ لب زدن را زده و این کار را به زمانی موکول سازید که پوست لب هایتان یکدست و صاف است.

برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، از لایه‌ بردارهای خفیف برای یک‌ دست کردن لب‌ ها و جداسازی سلول‌ های مُرده پوستی استفاده کنید. اگر از محصولات مرطوب‌ کننده لب نیز در ساعات مختلف روز کمک بگیرید، خشکی لب‌ ها را تا حدود زیادی کنترل می‌ کنید.

عدم استفاده صحیح از مداد لب

در صورتی که رژ لب زدن را به طور کلی بدون به کار بردن مداد لب انجام دهید، باید انتظار داشته باشید که زیبایی حداکثری لب های شما تامین نشود. البته برخی از افراد که پیش از آن از تاتو خط لب استفاده کرده باشند یا به نوعی لب های آن ها به صورت ذاتی دارای خط لب برجسته و مشخصی باشد، کمتر با چنین مشکلی روبرو خواهند بود. اما این مورد در خصوص آن عده ای که دارای خط لب مشخصی نیستند، کاملا اهمیت داشته و باید به صورت دقیق رعایت شود.

عدم استفاده از پرایمر لب

به کار بردن پرایمر لب، باعث می شود که حتی موقع نوشیدن انواع نوشیدنی ها و یا غذا خوردن، دچار مشکلی نشده و رژ لب شما، به اطراف لب ها سرایت نکند. این مشکلی است که در صورت عدم رعایت و استفاده از پرایمر، می تواند بسیار زود آرایش زیبای لب های شما را تخریب کرده و از آن منظره ای ناخوشایند فراهم کند. به علاوه به کار بردن پرایمر باعث می شود تا لب هایتان بارها زیباتر و شکیل تر به چشم آمده و پوست یکدست و صافی داشته باشد. این چیزی است که می تواند یک آرایش شیک و ماندگار برای چندین ساعت را به همراه داشته باشد.

پاک کردن اشتباه رژ لب از اشتباهات آرایش لب

از پنبه برای پاک کردن آرایش استفاده کنید و نیازی نیست برای پاک کردن خیلی به صورت خود فشار آورید بجای آنکه برای کشیدن رژ خیلی با دست فشار آورید انگشت رابکار ببرید تارنگ خنثی تری بدست آید .

عدم زیرسازی درست پیش از به کار بردن رژ لب

پس از دوران میان‌ سالی و خصوصا در دوران سالمندی، استفاده از رژلب به دقت زیادتر و مقدمات لازم مانند ایجاد خطوط یک دست دور لب نیاز دارد. بنابر این، به ابزارهای مناسب دیگر برای این کار نیاز خواهید داشت. ابزارهایی مانند خط لب به شما کمک می‌ کنند تا خط کاملا مشخصی را دور تا دور لب بکشید و بعد ناحیه درون خطوط را با استفاده از رژلب پُر کنید.

حتی بهتر است که پُر کردن داخل خطوط را با کمک براش‌ های آرایشی انجام بدهید، چون میزان دقت در عملکرد را افزایش می‌ دهند و این امکان را برای شما فراهم می‌ سازند که با حوصله و به‌ طور تدریجی کارتان را پیش ببرید.

عدم فید کردن رژ لب

نمایان بودن خطوط دور لب و محو شدن رنگ میان آن‌ ها، یکی از مُدهای قدیمی است که امروزه جذابیتی ندارد و حتی نامطلوب شناخته می‌ شود. بنابراین، از ایجاد چنین حالتی روی لب‌ های خودتان جلوگیری کنید.

برای این‌که ماندگاری رنگ رژلب بیشتر شود، از براش آرایشی برای استفاده از رژلب کمک بگیرید. براش‌ ها، ذرات رژلب را بهتر به درون بافت لب‌ها فرو می‌ برند. اگر این کار برای بار دوم و سوم تکرار کنید، ماندگاری رنگ رژلب را به حداکثر می‌ رسانید.

برجسته سازی زیاد از حد از اشتباهات آرایش لب

لب های خیلی برجسته درمقایسه با لب های معمولی سن را بالاتر نشان میدهد و کشیدن برق لب خط لب بیشتر لبها را مشخص می کند بجای اینکار وسط لب را کمی روشن تر کنید .

استفاده از رنگ‌ های بی روح و کسل کننده

رنگ‌ های بی‌ روح به زیبایی لب‌ ها آسیب می‌ رسانند و آن‌ ها را غیرطبیعی جلوه می‌ دهند. بعضی از خانم ها تمایل دارند که از رنگ‌ های بسیار کم‌ رنگ و خنثی به‌عنوان رژ لب استفاده کنند، اما این رنگ‌ ها واقعا زیبایی طبیعی لب‌ ها را نابود می‌ کنند که کلید اصلی برای داشتن لب‌ های جوان و زیبا است.

بنابر این، بهتر است که رنگ رژلب شما به تیره‌ترین قسمت لب‌تان نزدیک باشد و حتی از رژلب‌ های براق هم استفاده نمایید. برخلاف تصور رایج، استفاده از رژ لب براق فقط برای ۲۰ ساله‌ها نیست و زنان بعد از دوران میان‌ سالی هم می‌ توانند از همین محصولات برای افزایش زیبایی خودشان استفاده کنند

انتخاب رژلب اشتباه در تناسب با رنگ پوست از اشتباهات آرایش لب

هیچ شکی نیست که رژلب می تواند با چهره ی شما معجزه کند. از امتحان کردن رژلب های پررنگ واههمه نداشته باشید. اما این را هم فراموش نکنید که اگر لب های باریکی دارید باید از استفاده از رژلب های تیره دوری کنید.

رژلب های تیره ممکن است لب های شما را به مراتب باریک تر نشان دهند.اگر هم بخواهید لب هایتان پرتر به نظر برسند، استفاده از رژلب می تواند کمک کننده باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که رژلب را ذره ای بالاتر و پایین تر از خط لب اصلی خود بکشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظرات خود را درباره این مطلب با ما به اشتراگ بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.